KINOferie 2019. Program filmowy

Dwa filmowe tygodnie.

Na dwa tygodnie ferii zimowych w województwie pomorskim Gdyńskie Centrum Filmowe przygotowało specjalny program filmowy dla najmłodszych widzów. Od 11 do 22 lutego 2019 roku, od poniedziałku do piątku, codziennie o godzinie 10.00 można zobaczyć inny tytuł – będą animacje i filmy fabularne, dokumenty przyrodnicze oraz spotkania z gośćmi specjalnymi.

Bilety na wszystkie seanse można kupić w kasie Kina Studyjnego oraz on line: TUTAJ, wybierając odpowiednią datę.

Poniedziałek, 11 lutego 2019 

SEKRETY MORZA 
reż. Tomm Moore; 1h 33 minuty

Dziewczynka o imieniu Sirsza obchodzi swoje 6 urodziny. Nic nie wygląda tak, jakby chciała. Starszy brat jej dokucza, tata jest zatopiony w myślach, a mamy nie ma z nimi od dawna.
Na domiar złego przyjeżdża zrzędząca babcia, która zamierza zabrać rodzeństwo do miasta, które uważa za bardziej odpowiednie miejsce dla nich do życia. Po nieudanym przyjęciu Sirsza podkrada bratu muszlę, którą dostał kiedyś od mamy i zaczyna na niej grać. Muzyka prowadzi ją do skrzyni, w której znajduje niezwykły płaszcz. Sirsza rozpocznie podróż, dzięki której zrozumie, kim jest i co stało się z ich mamą…

Wtorek, 12 lutego 2019

AKADEMIA DOKUMENTALNA: JAK SIĘ ROBI FILM?
44 minuty

Dzieci bardzo chętnie oglądają filmy, ale czy wiedzą, jak się je robi? A przede wszystkim, czy mogą zacząć robić je same? Filmy z bloku „Jak się robi film?” pokazują, że film jest doskonałym narzędziem do tworzenia swoich własnych, wymyślonych światów. Każdy może zostać młodym filmowcem!

HEIDI W ŚWIECIE DŹWIĘKU 

reż. Christian Frei, 14 minut

9-letnia Anuk to odtwórczyni głównej roli w kultowym filmie „Heidi”. Najbardziej fascynuje ją dźwięk. Pozornie niezauważalny, ale to on buduje nastrój i emocje w filmie. Wraz z Anuk trafiamy do magicznego studia, w którym tworzone są ścieżki dźwiękowe. Puk, pstryk, plusk… W jaki sposób tworzy się dźwięk w filmie? Okazuje się, że można użyć wszystkiego i jest to fantastyczna zabawa! Film pozwala młodym widzom otworzyć się na zupełnie inny świat.
Jest również doskonałą inspiracją do nowych zabaw w szkole.

MALI GIGANCI: BRAM 

reż. Katinka de Maar; 30 minut

14-letni Bram jest pasjonatem kina i chce zostać reżyserem. W piwnicy w swoim domu tworzy miniaturowe plany filmowe, wymyśla scenariusze i obok figurek z plasteliny odgrywa w nich główne role. Najbardziej w reżyserowaniu podoba mu się to, że może kreować własny świat, decydować o muzyce, świetle, o każdym szczególe. Jego pierwszy film nosi tytuł „Mały Bóg”. Bram bierze udział w projekcie, w ramach którego musi zebrać ekipę i zrealizować film w 48 godzin.

Po projekcji edukatorka filmowa Paulina Pohl, nawiązując do tematyki obu filmów, poprowadzi rozmowę, dzięki której obejrzane obrazy pozostaną w pamięci młodych widzów na dłużej.

Środa, 13 lutego 2019

CHŁOPIEC Z BURZY 
reż. Shawn Seet; 1h 39 minut

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone ma¬lutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć…

Czwartek, 14 lutego 2019

MAŁA AKADEMIA BBC EARTH: PODNIEBNA PODRÓŻ
40 minut

To najpiękniejsza i najbardziej wyjątkowa podróż dookoła świata, w którą zabierzemy was na skrzydłach ptaków. Rewolucyjne techniki filmowania w powietrzu i najnowocześniejsze kamery 3D zapewniają ekscytujące doświadczenie rzeczywistego lotu w centrum stada.

Po projekcji dzieci odwiedzi ornitolożka, Katarzyna Rosińska, która opowie uczestnikom o ptakach żyjących w Polsce, o ich zwyczajach i miejscach, gdzie możemy je spotkać.

Piątek, 15 lutego 2019

MIRAI 
reż. Mamoru Hosoda; 1h 40 minut

5-letni Kun nie radzi sobie z zazdrością po pojawieniu się w domu młodszej siostry. Wbrew oczekiwaniom rodziców nie darzy małej Mirai miłością i nie kryje swojej frustracji. Niespodziewanie odkrywa, że ogród obok domu umożliwia podróże w czasie i spotkania z krewnymi z przeszłości lub przyszłości. Daje to początek niezwykłej przygodzie, w czasie której Kun lepiej poznaje dzieje własnej rodziny. Czy chłopiec nauczy się empatii, równowagi oraz wrażliwości na innych?

Poniedziałek, 18 lutego 2019, godz. 10:00
ZESTAW FILMÓW ANIMOWANYCH DLA DZIECI 4+

„WIKING TAPPI”
„ŻUBR POMPIK”
„PRZYTUL MNIE”
„BOLEK I LOLEK”
„REKSIO”

Zimowe przygody ulubionych bohaterów polskich bajek. Cykl będący ekranizacją najbardziej popularnych bajek polskich, znanych i lubianych przez całe pokolenia. Każdy znajdzie tu dla siebie coś, co rozśmieszy, nauczy, skłoni do refleksji. Bajecznie kolorowe animacje, pełne przygód i humoru, za to całkowicie pozbawione brutalności i przemocy.

Wtorek, 19 lutego 2019, GODZ. 10:00
FILM Z FESTIWALU,,KINO W TRAMPKACH’’ 7+

TĘCZA

reż. Nagesh Kukunoor (FILM-WĘDROWIEC Główna Nagroda Dziecięcego Jury 3.Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach) 106 minut

„Tęcza” to piękna filmowa opowieść, osadzona w malowniczej scenerii Radżastanu (północno-zachodnie Indie). 10-letnia Pari mieszka z 8-letnim bratem Chotu oraz wujkiem i ciotką w maleńkiej wiosce na wydmach. Chotu jest niewidomy, ale za to bystry i wesoły. Pari jest jego oczami i najlepszą przyjaciółką. Obiecała mu, że zanim chłopiec skończy 9 lat, odzyska wzrok. Podczas wyprawy do pobliskiej wioski Pari zauważa plakat z aktorem Shah Rukhim Khanem, który zachęca ludzi do zapisywania swoich oczu na liście organów do oddania. Pari jest przekonana, że Shah Rukh może pomóc jej bratu odzyskać wzrok, więc codziennie pisze do niego list, ale nie dostaje odpowiedzi, a zbliżają się dziewiąte urodziny Chotu.

Środa, 20 lutego 2019, GODZ. 10:00
MIA I BIAŁY LEW

reż. Gilles de Maistre; 98 minut

Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję.

FILMY Z FESTIWALU,,KINO W TRAMPKACH’’
GŁODNY WILCZEK I INNE HISTORIE. BLOK FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH 4+

40 minut

GŁODNY WILCZEK
Wilczek jest naprawdę głodny. Chyba dziś zapoluje po raz pierwszy sam. Znacznie może od… konia? Tak, od konia! To będzie łatwa zdobycz! Kto by pomyślał, że koń potrafi tak mocno kopnąć?! No dobrze, to niech będzie…baran! Barana upolować jednak też nie jest tak łatwo… Szczęśliwie w pobliżu jest tata, który może pomóc i doradzić.

NAWIEDZONE DRZEWO
Myszka szuka schronienia. Znajduje je w pięknym dużym drzewie, ale zaraz, zaraz… Drzewo mówi, a nawet głośno pohukuj. Co kryje się w jego pniu? Może wiewiórka, zajączek albo żółw pomogą rozwiązać zagadkę tajemniczego drzewa?

MRÓWKA
W mrowisku praca wre. Wszystko według ustalonych zasad. Na szczęście jest ktoś, kto nie lubi zasad, lubi za to dobrą zabawę i ma wyobraźnie! Okazuje się, że praca może być przyjemna, jeśli wykonuje się ją wspólnie i z dala od rutyny.

W PODRÓZY Z TATĄ W POSZUKIWANIU ŁOSIA
Cześć! Mam na imię Iris, mam 7 lat i bardzo lubię podróżować z moim tatą! Jedziemy razem do rezerwatu zobaczyć łosie. Są takie piękne i duże!

Czwartek, 21 lutego 2019, GODZ.10:00
MAŁA AKADEMIA BBC EARTH: „Niesamowite drapieżniki”

40 minut

Mała Akademia BBC Earth to cykl edukacyjnych filmów przyrodniczych BBC Earth, zrealizowanych z hollywoodzkim rozmachem, skierowanych do uczniów szkół podstawowych. Tematyka wiąże się bezpośrednio z treścią nowej podstawy programowej takich przedmiotów, jak: biologia, geografia, historia i etyka. To projekt, który ma za zadanie uwrażliwić młodego widza na piękno natury.

Dzięki filmowi „Niesamowite drapieżniki“ zobaczycie świat wielkich drapieżników z bardzo bliska… Zaawansowane techniki filmowania stawiają was tuż obok największych mięsożerców żyjących na naszej planecie podczas ich polowań na lądzie, pod powierzchnią morza i w powietrzu.

Piątek, 22 lutego 2019; GODZ.10:00
TARAPATY

reż. Marta Karwowska
Gatunek: familijny; produkcja Polska, 10+, 83 minuty

Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem
z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się przygoda…

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę