Wydarzenia
KINO PRZYJAZNE SENSORYCZNIE | BELLA I SEBASTIAN: NOWE POKOLENIE
KINO PRZYJAZNE SENSORYCZNIE | BELLA I SEBASTIAN: NOWE POKOLENIE

Z myślą o widzach ze spektrum autyzmu, Gdyńskie Centrum Filmowe razem z Fundacją Pomoc Autyzm zapraszają na listopadową odsłonę KINA PRZYJAZNEGO SENSORYCZNIE. Tym razem w specjalnych warunkach będzie można obejrzeć najnowszy film z serii o przyjaźni psa i dziecka:

„BELLA I SEBASTIAN: NOWE POKOLENIE”

Seans w piątek – 25 listopada o godz. 10:00.

BILETY dostępne w kasie kina GCF oraz na naszej stronie internetowej w zakładce REPERTUAR.

 

Opis filmu:

Dziesięcioletni chłopiec niechętnie spędza wakacje w górach u babci i cioci. Jego głównym obowiązkiem jest pomoc w owczarni, ale takie zadanie mało ekscytuje chłopca wychowanego w dużym mieście. Kiedy jednak poznaje suczkę Bellę, wielkiego, puchatego psa pasterskiego, postanawia uratować ją z rąk podłego właściciela. Sebastian jest gotów zrobić wszystko, aby ochronić swoją psią przyjaciółkę, dzięki czemu przeżyje najbardziej szalone lato w swoim życiu.

 

Opis projektu:

Kino przyjazne sensorycznie to projekcje przeznaczone dla młodych widzów, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.

Podczas seansu światła są przyciemnione, a nie zgaszone całkowicie, by nie budzić lęku, a także by zmniejszyć kontrast między jasnością wyświetlanego na ekranie obrazu a resztą otoczenia. Dźwięk jest nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób nadwrażliwych. Przed pokazem nie są wyświetlane zwiastuny, by nie rozpraszać uwagi widzów.

W trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy – można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali itp. Rodzice nie muszą już czuć się nieswojo w kinie, kiedy ich dziecko całym sobą raduje się z filmu. Ponieważ wiele dzieci/osób ze spektrum autyzmu jest na różnego rodzaju dietach, dlatego do kina można przynieść ze sobą własne, przygotowane przez rodziców, przekąski.

Celem projektu rozwijanego przez Fundację Pomoc Autyzm jest zwiększenie dostępu do kultury i kina dla osób z trudnościami w zakresie przetwarzania sensorycznego. Seanse przyjazne sensorycznie mogą być dla uczestników okazją zarówno do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, jak również do rozwijania zainteresowań i poznawania nowych osób.

Zapraszamy!
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola