Wydarzenia
Kino Jazz. Miles Davis
Kino Jazz. Miles Davis

Nowy cykl dokumentów filmowych o ikonach jazzu.

Gdyńskie Centrum Filmowe startuje z nowym cyklem dokumentalnym, poświęconym gigantom światowego jazzu. Na początek: Miles Davis! We wtorek, 22 października 2019 roku, w Kinie Studyjnym GCF można zobaczyć film pt. „Miles Davis: Birth of the Cool”.

Organizator cyklu #kinojazz : Musicine i Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ

Partner pokazu: JazzPRESS i Universal Music Poland

Bilety w cenie 22 zł w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.

Na ekranie: życie i kariera muzycznego giganta i ikony światowej kultury Milesa Davisa, prawdziwego wizjonera, innowatora i twórcy, który nie pozwolił zamknąć się w sztywnych ramach i ożywił słowo: cool. Miles Davis w niepublikowanych wcześniej materiałach archiwalnych, studyjnych i na unikalnych zdjęciach.

Stanley Nelson

Reżyser, producent i scenarzysta. Dwukrotny laureat nagród Emmy za dokumenty „Freedom Riders” (2010) i „Amerykańskie doświadczenia” (1988). Jest dzisiaj głównym kronikarzem życia Afroamerykanów, pracującym w branży dokumentalnej.

Jego pełnometrażowe filmy łączą przekonującą narrację i bogatą warstwę historyczną, rzucając nowe światło na znane i niedocenione aspekty amerykańskiej przeszłości. Zdobywca wielu nagród i odznaczeń, m.in. medalu National Humanites przyznanego przez prezydenta Baracka Obamę.

film dokumentalny, reż. Stanley Nelson

czas trwania: 115 minut

światowa premiera: sierpień 2019 rok

występują: Herbie Hancock, Wayne Shorter, Frances Taylor Davis, Juliette Gréco, Stanley Crouch, Farah Griffin, Gerald Early, Greg Tate, Carl Lumbly

KINO JAZZ – cykl seansów filmów dokumentalnych o jazzie w wybranych kinach studyjnych i na festiwalach jazzowych w całej Polsce. Więcej: https://bit.ly/2ZrIQOH

milesdavis2.jpg

milesdavis1.png

milesdavis.jpg

Fot. materiały promocyjne

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola