Wydarzenia
Kanapa pachnąca żywicą. Pokaz i spotkanie
Kanapa pachnąca żywicą. Pokaz i spotkanie

Po seansie spotkanie z autorką.

Pokaz specjalny kanadyjskiego filmu dokumentalnego w reżyserii Eli Kinowskiej pod tytułem „Kanapa pachnąca żywicą” oraz spotkanie z reżyserką odbędą się w Gdynskim Centrum Filmowym w poniedziałek, 17 lutego 2020 roku. Początek o godzinie 19.00 w sali kinowej Goplana.

Pokaz jest wyprzedany.

„Kanapa pachnąca żywicą” („Red Couch Story”) to blisko godzinny dokument o współczesnej Kanadzie – kraju zwanym przekornie „ Najlepszym krajem świata”: zasobnym, nowoczesnym, o dziewiczej przyrodzie. Obraz pasjonujący, łamiący schematy i bardzo osobisty.

Z okazji 150 lecia Kanady Ela Kinowska i Piotr Sobierajski – polscy emigranci zafascynowani mitem Fiedlerowskiego zapachu żywicy ruszyli z kanapą w podróż przez Kanadę.

Czerwona kanapa na tle białego śniegu symbolicznie przywodzi na myśl kanadyjską flagę. Ela i Piotr, przez 30 tysięcy kilometrów swojej podróży, posadzili na niej blisko 150 rozmówców. Od Oceanu Spokojnego po Atlantyk, od surowej Arktyki po prowincje południa spotkanym po drodze zadali jedno pytanie: czym dla ciebie jest Kanada ? Odpowiedzi zaskakują.

Pokaz filmu odbędzie się pod patronatem Soroptimist International 1 Klub w Gdańsku.

Po projekcji spotkanie z Elą Kinowską – producentką i reżyserką filmu – poprowadzi Iwona Demska, dziennikarka radiowa.

Zobacz zwiastun filmu TUTAJ.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola