Wydarzenia
Jutro Meksyk. Polanka dla Wszystkich
Jutro Meksyk. Polanka dla Wszystkich

Zbyszek Cybulski w roli trenera skoczków pływackich. Gdyńskie plenery!

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na bezpłatny pokaz filmu psychologicznego pt. „Jutro Meksyk” w reżyserii Aleksander Ścibora-Rylskiego z 1965 roku, połączony z prelekcją sentymentalno-architektoniczną – w niedzielę, 23 czerwca 2019 roku, o godzinie 12.00, w sali kinowej Goplana.

Pokaz odbywa się w ramach oddolnej inicjatywy mieszkańców Gdyni „Polanka dla Wszystkich”, mającej na celu wypracowanie alternatywnych koncepcji zagospodarowania terenu po dawnych basenach na Polance Redłowskiej – działki przeznaczonej obecnie na sprzedaż pod zabudowę hotelową.
Działka, której losy się ważą, i Gdynia były miejscem akcji kultowego filmu, w którym główną rolę zagrał Zbigniew Cybulski. 

Wydarzenie na Facebooku: TUTAJ

Więcej o inicjatywie „Polanka dla Wszystkich”: TUTAJ

Jutro Meksyk

reż. Aleksander Ścibor-Rylski
Polska, 1965 

89 minut

Rozgrywający się w środowisku sportowców współczesny dramat psychologiczny; historia zdyskwalifikowanego trenera, który za wszelką cenę pragnie odzyskać utraconą pozycję zawodową.

Kadrowy trener skoczków do wody, Jańczak, zostaje pozbawiony uprawnień. Trafia na prowincję, gdzie prowadzi szkółkę dla dzieci. W młodej dziewczynie, Majce, odkrywa wielki talent. Narzuca jej morderczy trening. 
Majka poznaje jednak chłopca, którego Jańczak również przygotowywał w przyspieszonym trybie i który podczas decydującego skoku uległ wypadkowi i został kaleką na całe życie. Dziewczyna chce się wycofać, ale Jańczak zmusza ją do startu. Majka wygrywa, zostaje mistrzynią Polski. Jańczak sprawdza się jako trener, ale przegrywa jako człowiek.

W rolach głównych: Zbigniew Cybulski, Joanna Szczerbic, Teresa Szmigielówna
Źródło: Filmpolski.pl
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola