Wydarzenia
Jazz by the Sea
Jazz by the Sea

Nowy festiwal muzyczny. Projekcje filmowe, kiermasz płyt i jazz na żywo.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wydarzenia w ramach pierwszej edycji festiwalu Gdynia Jazz by the Sea.

Projekcje filmowe w sali Goplana Kina Studyjnego GCF

Sobota, 17 września 2016 roku 
„Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” – godzina 16.45
„Amy” – godzina 21.oo 

Niedziela, 18 września 2016 roku 
„Miłość” – godzina 17.00  
„Sugar Man” – godzina 21.00

Koncert wrocławskiego zespołu Slow wraz z Nikolą Lipską

Niedziela, 18 września 2016 roku, godzina 19.00. Patio przy kawiarni FaBuła.
Slow to działający od 2010 r. zespół kierowany przez gitarzystę Tomasza Kaczmarczyka i klawiszowca Krzysztofa Wermińskiego, który wydał do tej pory dwie płyty: Art of Silence (2011) i Songs for Everyone (2015). Przy powstawaniu albumów współpracowali mieli m.in. Ania Szarmach, Michał Dąbrówka, Sławek Berny czy Rober Kubiszyn. Muzyka proponowana przez Slow określana jest jako „mieszanka smooth jazzu, ale bez zbędnego lukrowania i popu bez tanich efektów”. To muzyka spokojna i nastrojowa, tworzone dzięki instrumentalnej wirtuozerii jej twórców. Jednak to co najważniejsze, efektem twórczego spotkania wrocławskich muzyków są utwory, która łatwo wpadają w ucho i zapisują się w pamięci słuchaczy. Tym razem wspólnie z wrocławskim zespołem zaśpiewa młoda, ale bardzo utalentowana wokalistka Nikola Lipska.

Pierwsza płyta Slow Art Of Silence miał bardzo entuzjastyczne recenzje i zachwycała m.in. „jakością pieczołowicie wyrzeźbionego brzmienia”. Wydana w 2015 r. Songs for Everyone również doczekała się bardzo dobrych recenzji. Jeden z patronów medialnych Gdynia Jazz by the Sea Weekend portal Jazzsoul.pl – tak pisał o tej płycie – „tak efektownego połączenia muzyki pop i współczesnego jazzu jeszcze w Polsce nie było”.

Targi płytowe

Miłośników płyt winylowych zapraszamy do Galerii GCF. Właśnie tam, w sobotę i niedzielę – 17 i 18 września 2016 roku – będzie można poszerzyć swoją kolekcję płyt. Czterech wystawców przedstawi to, co ma najciekawszego w swoich zbiorach.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola