Wydarzenia
Jak uratować mamę
Jak uratować mamę

Pierwsza od 5 lat polska pełnometrażowa filmowa animacja w kinie Studyjnym GCF.

Tak wygląda polska animacja, którą zachwycił się świat! Film, w którym głosów użyczyli Maciej Stuhr, Tomasz Kot, Cezary Pazura i Andrzej Grabowski, w czerwcu w Kinie Studyjnym GCF.

Kiedy mama potrzebuje pomocy, tylko Adaś i Aneta mogą ją sprowadzić. Za sprawą magii dzieci przenoszą się do tajemniczej krainy – pełnej ziejących ogniem smoków, turniejów rycerskich i zamków. Tak rozpoczyna się „Jak uratować mamę” – polska animacja, którą zachwycił się świat! Film, którego twórcy deklarują, że „z założenia pozbawiony jest tak modnego dzisiaj okrucieństwa” trafi na ekrany 1 czerwca w Dzień Dziecka. W dubbingowej obsadzie, wśród nazwisk z najwyższej półki, znaleźli się m.in.: Maciej Stuhr, Tomasz Kot, Cezary Pazur a, Andrzej Grabowski i Jarosław Boberek. A od strony muzycznej produkcję promuje piosenka „Możesz wszystko” w wykonaniu Tabba i zespołu Sound’n’Grace. Odliczając dni do premiery „Jak uratować mamę”, prezentujemy oficjalny zwiastun filmu.

„Jak uratować mamę” jest pierwszym od 5. lat polskim pełnometrażowym filmem animowanym, który trafi do kin. Produkcja ma już jednak na koncie liczne międzynarodowe sukcesy. „Jak uratować mamę” zostało uznane za Najlepszą animację na New Media Film Festival w Los Angeles oraz 5. Dada Saheb Phalke Film Festival 2015 w Indiach. Pełna przygód produkcja zakwalifikowała się również do oficjalnej selekcji wielu międzynarodowych festiwali, w tym: Hollywood Weekly Magazine Film Festival i 25. Cottbus Film Festival.

Zrealizowany przez wrocławskie studio Virtual Magic, film „Jak uratować mamę” wyreżyserowali Daniel Zduńczyk i Marcin Męczkowski. Producentem animacji jest ATM GRUPA S.A.

„Nasz film z założenia pozbawiony jest tak modnego dzisiaj okrucieństwa, które wkradło się już do wielu filmów z gatunku kina familijnego. Historia ewoluuje od realizmu do baśniowej fantazji, co pozwala młodemu widzowi w pełni utożsamiać się z głównymi bohaterami i wspólnie przeżywać fascynujące przygody. Przesłanie jest proste: wiara, miłość i fantazja przezwyciężą najgorsze doświadczenia, więc warto wierzyć, marzyć i konsekwentnie dążyć do celu” – deklarują twórcy.

„Jak uratować mamę” to historia niezwykłego rodzeństwa. Adaś większość swojego czasu spędza, grając na komputerze. Aneta zaś jest miłośniczką książek, uwielbiającą bujać w obłokach i marzyć o królewiczu z bajki. Jednak przez jakiś czas myśli dzieci będą musiały skupić się na czymś zupełnie innym. Ich mama potrzebuje pomocy, którą tylko jej pociechy są w stanie sprowadzić. Niemały w tym udział będzie miała pewna Czarownica. To za sprawą jej czarów Adaś i Anetka przeniosą się do tajemniczej średniowiecznej krainy – pełnej ziejących ogniem smoków, turniejów rycerskich i zamków. Dzieci muszą odnaleźć legendarne Złote Krople, dzięki którym będą mogły spełnić swoje trzy życzenia – w tym to jedno najważniejsze: ratunek dla mamy.

Źródło: Kino Świat

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola