Wydarzenia
JACK FROST | NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH
JACK FROST | NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH

Czy jesteście gotowi na zimową odsłonę cyklu NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH? Zapraszamy Was na mikołajkowy wieczór z Jackiem Frostem!

6 grudnia (wtorek), godz. 18:00 

Zaznaczmy to od razu: to nie ten Jack Frost z Michaelem Keatonem: o muzyku, który ginie w wypadku samochodowym i zostaje przywrócony do życia jako muzykalny bałwan. To ten drugi, o rok wcześniejszy – o seryjnym mordercy powracającym z piekła jako śnieżny potwór…

Jack Frost Jackowi Frostowi nierówny, ale pracownicy wypożyczalni VHS i tak pewnie mieli u schyłku lat 90. sporo frajdy podmieniając kasety w pudełkach. Jedyny słuszny Jack Frost to horror komediowy z 1997 r. Jego akcja toczy się w czasie Świąt Bożego Narodzenia, kolejne ofiary morderczego bałwana giną  uduszone choinkowymi lampkami, jest też wprowadzająca w świąteczny nastrój scena dekapitacji sankami. W pierwszych minutach filmu z transportu więziennego ucieka Jack Frost, zwyrodnialec, którego onelinery są równie okrutne jak uczynki. Niedługo jednak cieszy się wolnością, bo umiera w groteskowym wypadku (odpady chemiczne sprawiają, że jego ciało stapia się ze śniegiem), a potem w postaci demonicznego bałwana, postanawia zemścić się na szeryfie, który doprowadził do jego aresztowania. Zaczyna się odwieczna walka dobra ze złem, w której niewiele jest sensu. Ale przecież nie tego oczekuje się po filmie o zabójczym bałwanie.

Bilety dostępne w kasie kina GCF oraz na naszej stronie internetowej w zakładce REPERTUAR.

Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków uzyskanych z dofinansowania udzielonego w ramach programu Sieci Kin Studyjnych uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF).

Więcej: www.najlepszeznajgorszych.pl.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola