Wydarzenia
Impresje filmowe. Wystawa
Impresje filmowe. Wystawa

Obrazy inspirowane filmem. 

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wystawę pod tytułem „Impresje filmowe”, czyli kolejną prezentację obrazów gdyńskiej grupy malarskiej „Połączone pasją”. Wernisaż odbędzie się w poniedziałek, 6 sierpnia 2018 roku, o godzinie 18.30, na Forum Studenckim w GCF (pierwsze piętro, obok sali kinowej Warszawa).

Grupa „Połączone pasją” istnieje od 2011 roku i rozwija się pod opieką artystki rzeźbiarki Doroty Białczak. Grupę reprezentują: Gabriela Wilk, Anna Turowska, Maria Mazurkiewicz, Joanna Sobiecka, Ewa Wróbel, Krystyna Załuska, Alina Lech-Wierzińska, Aleksandra Cieślik.

Pomysł zorganizowania wystawy powstał na spotkaniach warsztatowych, podczas dyskusji na temat ostatnio oglądanych filmów, m.in. w Gdyńskim Centrum Filmowym, gdzie autorki zajęć, gdynianki często bywają.

Mottem wystawy stało się stwierdzenie, że kadry filmu oglądane na wielkim ekranie szybko umykają – zatrzymane w obrazie i zinterpretowane na subiektywny język malarski pozwolą wrócić dobrymi emocjami i pogłębić refleksje.

Prace wykonano w rożnych technikach malarskich; pastele olejowe, akwarele, gwasz, farby akrylowe. Są one osobistą refleksją odbioru obrazu filmowego. Realizacja tej wystawy stała się dla autorek pretekstem do poszukiwania indywidualnych środków wyrazu artystycznego, jak i nową ścieżką do wyrażenia swojej indywidualności.

impresje filmowe zaproszenie.jpeg

Na wernisaż – wstęp wolny!

Grupa wystawiała wcześniej swoje prace w Klubie Plastycznym Spółdzielni Mieszkaniowej „Bałtyk” na gdyńskim Wiitominie, Bibliotece Publicznej w Rumi, Ośrodku Agroturystycznym KUMAKI- Jankowo-Kowale, Centrum Aktywności Seniora w Gdyni, Klubie Seniora w Gdyni – Chyloni, Gdańskim Archipelagu Kultury,,PLAMA” i WYSPIE SKARBÓW w Gdańsku.

Uświetniła również pokazem slajdów prac o tematyce pasyjnej,,Ślad losu” koncert Chóru kameralnego Kamerton z Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną Jana Rejnowicza w kościele NSPJ w Gdyni. W roku 2017 Spółdzielnia Mieszkaniowa,,Bałtyk”wydała kalendarz z reprodukcjami obrazów plenerowych grupy. Czasową ekspozycję obrazów grupy można oglądać w Przychodni Lekarskiej,,Witomino”.

Autorki obrazów mają za sobą też indywidualne wystawy w Miszewie, w Gdyni w Centrum Aktywności Seniora,,Caffe ANIOŁ oraz w Klubie Marynarki Wojennej Riwiera, gdyńskiej Ymce, Bibliotece Publicznej Gminy Kossakowo, W kościele św Józefa i św Judy Tadeusza w Rumi-wystawa pasyjna, Przychodni Lekarskiej Witomino – gdzie istnieje stała ekspozycja prac malarskich.

Obecnie skład grupy się zmienia, bez zmian pozostaje właściwa paniom inicjatywa, pomysły, kreatywność i rosnące umiejętności.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola