Impresje filmowe. Wystawa

Obrazy inspirowane filmem. 

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wystawę pod tytułem „Impresje filmowe”, czyli kolejną prezentację obrazów gdyńskiej grupy malarskiej „Połączone pasją”. Wernisaż odbędzie się w poniedziałek, 6 sierpnia 2018 roku, o godzinie 18.30, na Forum Studenckim w GCF (pierwsze piętro, obok sali kinowej Warszawa).

Grupa „Połączone pasją” istnieje od 2011 roku i rozwija się pod opieką artystki rzeźbiarki Doroty Białczak. Grupę reprezentują: Gabriela Wilk, Anna Turowska, Maria Mazurkiewicz, Joanna Sobiecka, Ewa Wróbel, Krystyna Załuska, Alina Lech-Wierzińska, Aleksandra Cieślik.

Pomysł zorganizowania wystawy powstał na spotkaniach warsztatowych, podczas dyskusji na temat ostatnio oglądanych filmów, m.in. w Gdyńskim Centrum Filmowym, gdzie autorki zajęć, gdynianki często bywają.

Mottem wystawy stało się stwierdzenie, że kadry filmu oglądane na wielkim ekranie szybko umykają – zatrzymane w obrazie i zinterpretowane na subiektywny język malarski pozwolą wrócić dobrymi emocjami i pogłębić refleksje.

Prace wykonano w rożnych technikach malarskich; pastele olejowe, akwarele, gwasz, farby akrylowe. Są one osobistą refleksją odbioru obrazu filmowego. Realizacja tej wystawy stała się dla autorek pretekstem do poszukiwania indywidualnych środków wyrazu artystycznego, jak i nową ścieżką do wyrażenia swojej indywidualności.

impresje filmowe zaproszenie.jpeg

Na wernisaż – wstęp wolny!

Grupa wystawiała wcześniej swoje prace w Klubie Plastycznym Spółdzielni Mieszkaniowej „Bałtyk” na gdyńskim Wiitominie, Bibliotece Publicznej w Rumi, Ośrodku Agroturystycznym KUMAKI- Jankowo-Kowale, Centrum Aktywności Seniora w Gdyni, Klubie Seniora w Gdyni – Chyloni, Gdańskim Archipelagu Kultury,,PLAMA” i WYSPIE SKARBÓW w Gdańsku.

Uświetniła również pokazem slajdów prac o tematyce pasyjnej,,Ślad losu” koncert Chóru kameralnego Kamerton z Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną Jana Rejnowicza w kościele NSPJ w Gdyni. W roku 2017 Spółdzielnia Mieszkaniowa,,Bałtyk”wydała kalendarz z reprodukcjami obrazów plenerowych grupy. Czasową ekspozycję obrazów grupy można oglądać w Przychodni Lekarskiej,,Witomino”.

Autorki obrazów mają za sobą też indywidualne wystawy w Miszewie, w Gdyni w Centrum Aktywności Seniora,,Caffe ANIOŁ oraz w Klubie Marynarki Wojennej Riwiera, gdyńskiej Ymce, Bibliotece Publicznej Gminy Kossakowo, W kościele św Józefa i św Judy Tadeusza w Rumi-wystawa pasyjna, Przychodni Lekarskiej Witomino – gdzie istnieje stała ekspozycja prac malarskich.

Obecnie skład grupy się zmienia, bez zmian pozostaje właściwa paniom inicjatywa, pomysły, kreatywność i rosnące umiejętności.

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę