Wydarzenia
Holiday i Siedziący słoń
Holiday i Siedziący słoń

Jedyne seanse w Gdyni!

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na specjalne pokazy dwóch filmów nagrodzonych na MFF Nowe Horyzonty, największym międzynarodowym festiwalu filmowym w Polsce. We wtorek, 4 czerwca 2019 roku, zaprazentowany zostanie film „Holiday” – zdobywca Grand Prix, a w niedzielę, 9 czerwca 2019 roku „Siedzący słoń” – laureat Nagrody Publiczności 18. MFF Nowe Horyzonty. Pierwszego dnia gościem Gdyńskiego Centrum Filmowego będzie Roman Gutek, organizator Nowych Horyzontów.

Specjalne seanse zwycięzców wrocławskiej imprezy to wyjątkowa szansa, żeby poczuć festiwalową atmosferę i przygotować się na tegoroczną odsłonę Nowych Horyzontów. 

wtorek, 4 czerwca 

Holiday

reż. Isabella Eklöf
Grand Prix 18. MFF Nowe Horyzonty

Holiday Isabelli Eklöf zaczyna się jak obietnica niezapomnianych wakacji – tureckie wybrzeże, drinki z palemką, dom z basenem, a w nim bogate towarzystwo. I tylko twarz młodziutkiej, niebywale atrakcyjnej Saschy zdradza czujność i napięcie kryjące się pod niewinnym uśmiechem. Duńska reżyserka w jednocześnie niepokojący, piekielnie przenikliwy i magnetycznie przyciągający sposób portretuje świat współczesnej przestępczości, w którego sidła wpada główna bohaterka. Upojenie blichtrem przeplata się tu z brutalnością, a kobiece ciało jest traktowane jako kolejny dodatek do kolekcji luksusowych towarów. Eklöf nie proponuje jednak prostych wyroków i rozwiązań, pokazując cienką granicę przebiegającą między rzeczywistością kata i ofiary. 

Sprzedaż biletów w kasie Kina Studyjnego GCF oraz przez internet TUTAJ.
Niedziela, 9 czerwca 2019

Siedzący słoń

Da xiang xi di er zuo
reż. Hu Bo
Nagroda Publiczności 18. MFF Nowe Horyzonty

Siedzący słoń (Da xiang xi di er zuo) jest perfekcyjnym połączeniem kina protestu i klimatu rodem z filmów noir. W Siedzącym słoniu obserwujemy zrealizowaną z rozmachem panoramę międzyludzkich relacji, na których piętno odciska moralna korupcja. Impulsem wszystkich zdarzeń jest tu szkolny incydent, skutkujący serią tragicznych wydarzeń. Rozkręcająca się spirala przemocy pochłania kolejnych bohaterów, którzy zaczynają fantazjować o ucieczce z miasta. Ich pragnienie ucieleśnia mityczny siedzący słoń z miasta Manzhouli – nieporuszony, obojętny niczym Budda. Siedzący słoń to nie tylko mocna, szczera do bólu diagnoza współczesnych Chin, lecz także jeden z najbardziej poruszających obrazów straconej młodości. 

Sprzedaż biletów w kasie Kina Studyjnego GCF oraz przez internet TUTAJ.

* * *

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty to największe międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce, w ramach którego widzowie mają okazję zobaczyć odważne kino artystyczne, hity światowych festiwali i nowe filmy bezkompromisowych wizjonerów. Wypełnieniem idei kina „nowohoryzontowego” jest konkurs główny. To tu trafiają tytuły, które za sprawą niezwykłej formy i siły ekspresji, nie pozwalają o sobie zapomnieć. Budzą skrajne reakcje i emocje, rodzą polemiki i dyskusje, wywołują zachwyty i protesty. Ale to właśnie takie filmy najczęściej wyznaczają najnowsze trendy w światowym kinie.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola