Wydarzenia
Harcerski Festiwal Filmowy
Harcerski Festiwal Filmowy

Przegląd amatorskich filmów harcerskich plus gra miejska dla każdego.

Harcerski Festiwal Filmowy w Gdyni to przegląd filmów harcerskich oraz konkurs filmów amatorskich dla harcerzy i harcerek z całego kraju, a także wiele innych atrakcji towarzyszących. Tegoroczna edycja odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku w Gdyńskim Centrum Filmowym. Uczestników z innych miast ugości w swoich progach gimnazjum nr 1 im. Gdyńskich harcerzy II Rzeczpospolitej Polskiej.

Sobota rozpocznie się o godzinie 10:00 od gry filmowo–miejskiej oraz happeningu harcerskiego w gdyńskim Infoboxie. Obie atrakcje są otwarte i dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Po południu harcerze zbiorą się w Gdyńskim Centrum Filmowym na przeglądzie filmowym.

Blok filmowych pokazów konkursowych zaplanowano w godzinach 13.30 – 19.45. Filmy zostaną zaprezentowane w kategoriach: „Film zuchowe”, „Zajawki filmowe”, „Reportaż”, „Film promocyjny”, „Film fabularny”. 

Podczas wieczornej gali wręczone zostaną nagrody w kilku kategoriach oraz dodatkowo nagroda publiczności. Twórczość młodych filmowców będą oceniać specjaliści z dziedziny kinematografii oraz ze Związku Harcerskiego.

Tworząc Harcerski Festiwal Filmowy w Gdyni, chcieliśmy przede wszystkim zachęcić harcerzy do rozwijania swoich pasji w dziedzinie filmu – mówi Piotr Felkier, jeden z organizatorów. – Sam konkurs jest dostępny tylko dla nich, ale nie chcemy tworzyć „zamkniętego koła”, dlatego też zapraszamy wszystkich zainteresowanych do gry miejskiej czy happeningu.

Program wydarzenia:

10:00 – 13:00 Gra miejska dla młodzieży i dorosłych (grupa co najmniej 3-osobowa)

11:00 – 14:00 Happening – gry i zabawy dla rodzin z dziećmi

Wydarzenie odbywa się w Gdynia InfoBox.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola