Wydarzenia
Grand Off
Grand Off

Pokazy specjalne w Kinie Studyjnym GCF.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na specjalne pokazy najlepszych filmów krótkometrażowych świata! G rand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie.

Trailery prezentowanych filmów dostępne są TUTAJ.

Bilety dostępne on-line: KLIKNIJ.

Najlepsze filmy krótkometrażowe świata można zobaczyć w Kinie Studyjnym GCF w niedzielę i poniedziałek – 13 i 14 maja 2018 roku – w dwóch blokach.

Blok 1

Najlepsza reżyseria: The Servants
Najlepsze zdjęcia: Watu Wote
Najlepszy aktor: Master of Class
Najlepsza fabuła: Bus story
Najlepszy dokument: Nie sądzić

Blok 2

Najlepszy scenariusz: Le soutien gorge
Najlepszy montaż: How to save you darling
Najlepsza scenografia: Inside the wardrobe
Najlepsza aktorka: On time
Najlepsza animacja: A terrible Hullabaloo
Najlepszy polski film: Ja i mój tata

O filmach:

Najlepsza Reżyseria
„The Servants”

Reżyseria: Marwan Khneisser
Francja, Liban 2017
24 min 

Grupa beztroskich biesiadników spotyka się w odizolowanej willi na brzegu morza. Przy tej okazji Nabil – który opiekuje się domem, i jego cała rodzina spotykają starego znajomego, groźnego przywódcę grupy. To spotkanie przywołuje brutalne i bolesne wspomnienia. Najlepszy scenariusz „Le Soutien-Gorge” LE SOUTIEN-GORGE / THE BRA [‘15] 2017 Osoba nominowana / Nominee: Laurent Firode Reżyser / Director: Laurent Firode Francja / France Listopad 2015 roku, rząd prosi obywateli o wywieszenie na balkonach flagi francuskiej w hołdzie ofiarom ataków terrorystycznych.

Najlepsza Scenografia
„Inside The Wardrobe”

Reżyseria: Sebastien Carfora
Francja 2016
25 min 

W świecie, w którym powierzchowność jest ważniejsza niż to, co w środku, Frank stracił wszystko i obecnie żyje na ulicy. Żeby przeżyć i powrócić do społeczeństwa, może liczyć jedynie na własne umiejętności adaptacji, wyjątkową wyobraźnię, garnitur i swoją szafę…

Najlepsze Zdjęcia
„Watu Wote”

Reżyseria: Katja Benrath
Niemcy 2015
22 min 

Od dekady Kenia była celem ataków terrorystycznych Al-Shabaaba. Rośnie atmosfera lęku i wzajemnej nieufności pomiędzy muzułmanami i chrześcijanami. W grudniu 2015 r. muzułmańscy pasażerowie autobusu pokazali, że solidarność może zwyciężyć. Najlepszy Montaż „How to save your darling” How to save your darling [‘6] 2016 Osoba nominowana / Nominee: Leopoldo Caggiano Reżyser / Director: Leopoldo Caggiano Włochy / Italy Sztuka życia w parze, czyli o rozwiązywaniu problemów, których żyjąc samotnie się nie ma.

Najlepsza Aktorka
„On Time”

Reżyser: Xavier Burgin
USA 2016
8 min 

Zdesperowana i bezrobotna matka mieszkająca w South Central w Los Angeles, przez wzgląd na swoje dziecko zmuszona jest do podjęcia niebezpiecznej decyzji.

Najlepszy Aktor
„Master of the class”

Reżyseria: Hakim Zouhani
Francja 2017
26 min
France Berry jest nauczycielem w szkołach klasy robotniczej. Ma nadzieję, że jego praca na zastępstwo wkrótce zmieni się na etat. Dzisiejszy dzień będzie decydujący – po raz pierwszy będzie miał inspekcję z Ministerstwa Edukacji.

Najlepsza Fabuła
„Bus Story”

Reżyseria: Jorge Yudice
Hiszpania 2016
11 min
Jak każdego poranka, bohater obserwuje nieznajomą śpiącą w autobusie. Nigdy z nią nie rozmawiał, ale wie, na którym przystanku wysiada z autobusu. Problem w tym, że dziś ona nie budzi się na czas i zaraz przejedzie swój przystanek. Czy powinien ją obudzić?

Najlepszy Dokument
„Nie sądzić”

Reżyseria: Magdalena Lubańska, Pawlina Carlucci Sforza
35 min
Polska 2017 

Piotr i Henryk szykują się do obchodów Misterium Męki Pańskiej, w którym grają rolę Judasza i Jezusa. Wydarzenie religijne staje się tłem do refleksji na temat tragicznych wydarzeń jakie dotknęły miasteczko Przeworsk, z którego pochodzą. W odważny i uczciwy sposób stają twarzą w twarz z – jak się okazuje – nadal niezabliźnionymi ranami wciąż żywej przeszłości.

Najlepsza Animacja
„A terrible Hullabaloo”

Reżyseria: Ben O’Connor
Irlandia 2016
9 min 

Historia młodego Vinny’ego Byrne’a, 15-letniego chłopaka, który walczy o Irlandię w Powstaniu wielkanocnym. W wieku 78 lat Vinny wspomina czasy w otoczeniu wolontariuszy, którzy zabrali go do miasta. Dzięki ręcznie robionej miniaturowej scenografii i lalkom, film relacjonuje z pierwszej ręki unikalne wspomnienia z powstania w Dublinie w 1916 r.

Najlepszy Film Polski
„Ja i Mój tata”

Reżyser : Aleksandra Pietrzak Polska
Polska 2017
30 min 

Dawid opiekuje się swoim ojcem Edwardem, który cierpi na pogłębiającą chorobę Alzhaimera. Syn chce nareszcie poznać ojca i zbliżyć się do niego, co z każdym dniem staje się coraz trudniejsze. 
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola