Wydarzenia
Głód mięsa
Głód mięsa

Trójmiejska premiera filmu dokumentalnego. 

Cykl filmów kulinarnych wraca do Trójmiasta. Biały Królik Restaurant, dystrybutor filmów FILMS for FOOD, Food Brand oraz Gdyńskie Centrum Filmowe zapraszają na trójmiejską premierę, dyskusję i kolację inspirowaną filmem.

„Głód mięsa” / „Vleesverlangen”
reż. Marijn Frank / Holandia 2015 / 74′

Mimo wciąż rosnącej popularności wegetarianizmu większość z nas je na co dzień mięso. Czy to przyzwyczajenie czy rodzaj uzależnienia? Reżyserka, a równocześnie bohaterka filmu, staje przed trudnym wyborem pomiędzy miłością do mięsa a racjonalnymi argumentami przeciwko produktom mięsnego przemysłu. 

Stara się pokazać różne perspektywy i rusza na kilkadziesiąt spotkań z osobami z najróżniejszych środowisk. Rozmawia z rzeźni kami (m.in. odwiedza rzeźnię), przedsiębiorcami gastronomicznymi, ale i weganami, wegetarianami czy psychologami. 
Stawia nie zawsze wygodne pytania i pokazuje nieoczywiste odpowiedzi – a tym samym skłania nas do refleksji. Przede wszystkim zwraca uwagę na to, że warto mieć świadomość tego co jemy i jakie podejmujemy decyzje. A jak rozwiązuje swój prywatny dylemat? O tym przekonacie się oglądając film.

Przed seansem na gości będzie czekał poczęstunek przygotowany przez restaurację Gård – Nordic Kitchen Gdynia i Chefa Przemysława Woźnego. Filmowy wieczór znajdzie swoją kontynuację w restauracji Biały Królik, gdzie specjalne menu inspirowane filmem przygotują Marcin Popielarz, Rafał Koziorzemski i Jacek Koprowski. Do wyboru będą dania mięsne, jak i specjały kuchni roślinnej.

Bilety w cenie 23 zł dostępne są w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line

Kolacja płatna oddzielnie. Kontakt: restauracja@bialy-krolik.p l, 58 351 03 30

Organizatorzy:

Biały Królik Restaurant
FILMS for FOOD
Food Brand
Gdyńskie Centrum Filmowe
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola