Wydarzenia
Gdynia opowiedziana. Premiera Muzeum Miasta Gdyni
Gdynia opowiedziana. Premiera Muzeum Miasta Gdyni

Osobiste filmowe opowieści gdynian o współczesnej historii miasta.

Uroczysta premiera nowego projektu Muzeum Miasta Gdyni w Gdyńskim Centrum Filmowym: wtorek, 1 grudnia 2015 roku, godz. 18.00, sala Goplana. Wstęp wolny.

„Gdynia opowiedziana” przedstawia najważniejsze wydarzenia ze współczesnej historii miasta z perspektywy jego mieszkańców w krótkich, filmowych opowieściach. Piętnastu wyjątkowych gdynian, świadków historii, zdecydowało się podzielić się przed kamerami swoimi bardzo osobistymi historiami i opowiedzieć, jaki wpływ najważniejsze wydarzenia XX wieku miały na życie ich i ich rodzin, a przez to również całego miasta i wreszcie, kraju.

W ramach projektu opracowano również materiały edukacyjne: scenariusze lekcji dla nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie, biogramy bohaterów filmów, teksty prezentujące kontekst każdego z filmów, a także gra miejska. Wraz z filmami będą one zamieszczone na specjalnie stworzonej internetowej platformie edukacyjnej, która zapewni bezpłatny dostęp do nich, już po zakończeniu projektu.

Uroczysta prezentacja projektu, połączona z pokazem zrealizowanych w jego ramach filmów, odbędzie się 1 grudnia w Gdyńskim Centrum Filmowym. Każdy uczestnik pokazu otrzyma bezpłatną wejściówkę do Muzeum Miasta Gdyni.

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Źródło: Muzeum Miasta Gdyni

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola