Wydarzenia
Gdynia, Moje Miasto. Pokaz dodatkowy
Gdynia, Moje Miasto. Pokaz dodatkowy

Na specjalne życzenie widzów!

Gdyńskie Centrum Filmowe i Gdyńska Szkoła Filmowa zapraszają na dodatkowy pokaz – na specjalne życzenie widzów – dokumentalnego filmu pt. „Gdynia, Moje Miasto”, w którym wykorzystano fragmenty archiwalnych amatorskich nagrań filmowych przekazanych przez mieszkańców miasta. Premiera filmu odbyła się 10 lutego 2018 roku, w dniu 92. urodzin Gdyni. 


Wstęp wolny!

Uprzedzamy jednak, że liczba miejsc jest ograniczona.

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI będzie można odebrać w kasie Kina Studyjnego GCF w dniu wydarzenia, 10 marca, OD GODZINY 10.00.

Film powstał z amatorskich nagrań przekazywanych przez mieszkańców w ramach zbiórki ogłoszonej w 2016 roku. Wśród zebranych materiałów znalazły się nieme filmy czarno-białe i kolorowe, zarejestrowane na taśmach, kasetach VHS i innych nośnikach.

Za montaż filmu odpowiada Irena Siedlar. Obraz opatrzono komentarzem lektorskim i zilustrowano muzyką Antonio Vivaldiego.

Gdyńska Szkoła Filmowa dziękuje wszystkim autorom zdjęć, którzy zechcieli przekazać swoje materiały, stając się współautorami filmu „Gdynia, Moje Miasto”.

Honorowy patronat nad projektem sprawuje Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.

Autorem projektu jest Jerzy Rados, zastępca Dyrektora Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Reżyser, scenarzysta, fotograf. Twórca idei Rodzinnego Albumu Polaków, autor krótkich filmów „Kronika FPFF” i wideoklipów. Pomysłodawca i realizator kolejnych edycji Pomorskich Warsztatów Filmowych.

Gdynia moje miasto 11.png

Gdynia moje miasto 10.png

Gdynia moje miasto 1.png

Gdynia moje miasto 2.png

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola