Wydarzenia
GDD 2018. Pokazy filmowe
GDD 2018. Pokazy filmowe

NIespodziewane incydenty, które zmieniają bieg zdarzeń…

Film dokumentalny „Czyściciele internetu”, nagrodzony w Cannes grecki thriller „Kieł”, objawienie ubiegłorocznego festiwalu w Gdyni, czyli film „Wieża. Jasny dzień”, oraz skandynawski dramat psychologiczny „Turysta” – to program autorskiego przeglądu filmowego w Gdyńskim Centrum Filmowym, jaki towarzyszy festiwalowi Gdynia Design Days 2018.

Wszystkie prezentowane filmy nawiązują do motywu przewodniego GDD 2018, którym jest „współczesny error”:  poczucie niepokoju człowieka XXI wieku, przytłoczonego nadmiarem bodźców i informacji. Jak mierzy się z nim współczesne kino?

Po każdym filmie do dyskusji zaprasza widzów Błażej Kroplewski, trójmiejski animator kultury filmowej.

Poniedziałek, 8 lipca, godz. 18.00

„Czyściciele internetu” (2018)

reż. Hans Block, Moritz Riesewieck

Każdego dnia co minutę 500 godzin materiału filmowego jest przesyłanych na YouTube, 450 000 tweetów jest publikowanych na Twitterze, a 2,5 miliona postów na Facebooku. Jego współzałożyciel Mark Zuckerberg obiecał kiedyś, że Facebook będzie bez ograniczeń dzielić się wszystkim z każdym, ale okazało się, że jest zupełnie inaczej.

Internet nie jest wcale tak neutralny, demokratyczny i wolny, jak się nam z pozoru wydaje… Tysiące moderatorów treści na Filipinach dzień w dzień decyduje o tym, co pojawia się, a co nie w mediach społecznościowych. (…) Film przedstawia kulisy, skutki i ofiary internetowej cenzury, która de facto okazuje się idealnym narzędziem do sterowania rzeczywistością.

Bilety na film: KLIKNIJ

czyściciele.jpg

Wtorek, 10 lipca, godz. 18.00

„Kieł” (2009)

reż. Jorgos Lantimo

Zamożne małżeństwo izoluje swoje dzieci od mediów i innych ludzi. Gdy rodzeństwo ogląda film przyniesiony przez znajomą, zaczyna podejrzewać, że prawdziwy świat różni się od tego, który pokazują im rodzice.

Obraz miał premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie otrzymał nagrodę Un Certain Regard,

Bilety na film: KLIKNIJ

kieł.jpg

Środa, 11 lipca, godz. 18.00

„Wieża. Jasny dzień” (2017)

reż. Jagoda Szelc

Thriller psychologiczny, który był objawieniem 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na parę dni przed uroczystością Komunii Świętej – małżeństwo Mulę (Anna Krotoska) i Michała (Rafał Cieluch) z kilkuletnim dzieckiem Niną odwiedza niecodzienny gość: niewidziana przez rodzinę od lat młodsza siostra Muli – Kaja (Małgorzata Szczerbowska), która jest biologiczną matką dziewczynki.

Bilety na film: KLIKNIJ

wieża.jpg

Czwartek, 12 lipca, godz. 18.00

„Turysta” (2014)

reż. Ruben Östlund

Szwedzka rodzina wyrusza we francuskie Alpy na narty. Niespodziewane zejście lawiny zmienia ich sielankową wyprawę w piekło.

Bilety na film: KLIKNIJ

turysta-2014.jpg
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola