FORUM WOKÓŁ KINA POWRACA! Cztery dni w Gdyni

Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni i Gdyńskie Centrum Filmowe, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Kina Polskie”, zapraszają na 49. Forum Wokół Kina, które rozpocznie się 13 grudnia 2021 roku i potrwa cztery dni.

Kiniarze spotkają się w Gdyni już po raz czwarty. Właśnie w Gdyńskim Centrum Filmowym miały miejsce zimowe edycje Forum Wokół Kina w 2015, 2017 i 2019 roku. Po ostatniej z nich nastąpiła niespodziewana przerwa – spowodowana przez pandemię – w organizacji imprezy, która przez lata odbywała się cyklicznie, co pół roku. Cieszymy się, że po dwóch latach Forum powraca i ponownie odbędzie się właśnie w Gdyni!

Mamy nadzieję, że Forumowicze – nie mniej niż organizatorzy – są spragnieni bezpośredniego spotkania i żywych dyskusji o tym, co najważniejsze dla funkcjonowania kin w Polsce, zwłaszcza w tak wymagającym dla naszej branży okresie. Postaramy się, by mimo grudniowej pory wspólnie spędzony czas dostarczył Uczestnikom ciepłych towarzyskich wspomnień, a także inspiracji i nowych pomysłów.

Forum Wokół Kina skupia środowisko związane z dystrybucją i rozpowszechnianiem filmów. Wydarzenie skierowane jest do właścicieli i operatorów kin tradycyjnych, studyjnych, multipleksów oraz dystrybutorów filmowych, producentów sprzętu kinowego i usługodawców związanych z rynkiem kinowym. Forum jest imprezą zamkniętą, przeznaczoną dla osób akredytowanych. Widzów Kina Studyjnego GCF zapraszamy ponownie od piątku, 17 grudnia.

Organizatorem 49. Forum Wokół Kina jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni, która od 2005 roku wspiera rozwój artystyczny i zawodowy twórców filmowych. Fundacja jest producentem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Prowadzi też Gdyńską Szkołę Filmową i realizuje szereg działań edukacyjnych związanych ze sztuką filmową.

Do zobaczenia w Gdyni!

Zespół Gdyńskiego Centrum Filmowego
i Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni

 

 

Fot. Anna Rezulak

Zdjęcia pochodzą z 48. Forum Wokół Kina, które odbyło się w Gdyńskim Centrum Filmowym w grudniu 2019 roku.

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę