Wydarzenia
FORUM WOKÓŁ KINA POWRACA! Cztery dni w Gdyni
FORUM WOKÓŁ KINA POWRACA! Cztery dni w Gdyni

Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni i Gdyńskie Centrum Filmowe, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Kina Polskie”, zapraszają na 49. Forum Wokół Kina, od 13  do 16 grudnia 2021 roku.

 

Forum Wokół Kina jest branżową imprezą zammkniętą. Widzów Kina Studyjnego GCF zapraszamy na seanse ponownie, od piątku, 17 grudnia. Dziękujemy za wyrozumiałość. Podczas Forum dowiemy się, jakie najlepsze nowości filmowe będziemy mogli wkrótce pokazać.

 

Ważna informacja dla Uczestników:

PODCZAS FORUM OBOWIĄZUJE KONIECZNOŚĆ NOSZENIA MASECZEK I DEZYNFEKCJI DŁONI.

 

Kiniarze spotykają się w Gdyni już po raz czwarty. Właśnie w Gdyńskim Centrum Filmowym miały miejsce zimowe edycje Forum Wokół Kina w 2015, 2017 i 2019 roku. Po ostatniej z nich nastąpiła niespodziewana przerwa – spowodowana przez pandemię – w organizacji imprezy, która przez lata odbywała się cyklicznie, co pół roku. Cieszymy się, że po dwóch latach Forum powraca do Gdyni.

Mamy nadzieję, że Forumowicze – nie mniej niż organizatorzy – są spragnieni bezpośredniego spotkania i żywych dyskusji o tym, co najważniejsze dla funkcjonowania kin w Polsce, zwłaszcza w tak wymagającym dla naszej branży okresie. Postaramy się, by mimo grudniowej pory wspólnie spędzony czas dostarczył Uczestnikom ciepłych towarzyskich wspomnień, a także inspiracji i nowych pomysłów.

Forum Wokół Kina skupia środowisko związane z dystrybucją i rozpowszechnianiem filmów. Wydarzenie skierowane jest do właścicieli i operatorów kin tradycyjnych, studyjnych, multipleksów oraz dystrybutorów filmowych, producentów sprzętu kinowego i usługodawców związanych z rynkiem kinowym. Forum jest imprezą zamkniętą, przeznaczoną dla osób akredytowanych. Widzów Kina Studyjnego GCF zapraszamy ponownie od piątku, 17 grudnia.

Organizatorem 49. Forum Wokół Kina jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni, która od 2005 roku wspiera rozwój artystyczny i zawodowy twórców filmowych. Fundacja jest producentem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Prowadzi też Gdyńską Szkołę Filmową i realizuje szereg działań edukacyjnych związanych ze sztuką filmową.

 

 

Fot. Anna Rezulak

Zdjęcia pochodzą z 48. Forum Wokół Kina, które odbyło się w Gdyńskim Centrum Filmowym w grudniu 2019 roku.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola