Wydarzenia
Filmy na Volvo Gdynia Sailing Days
Filmy na Volvo Gdynia Sailing Days

Seanse żeglarskie przez trzy weekendy wakacji.

Jedenaście filmów o tematyce żeglarskiej i marynistycznej – w tym kinowe hity oraz filmy dokumentalne – można zobaczyć w Gdyńskim Centrum Filmowym podczas Volvo Gdynia Sailing Days 2018. Żeglarski przegląd filmowy obejmie trzy kolejne weekendy, od pi ątku 29 czerwca do niedzieli 15 lipca.

Program przeglądu dostępny jest TUTAJ

Widzowie będą mieli okazję zobaczyć najciekawsze filmy z historii festiwalu JachtFilm. Pokazany zostanie m.in. doskonały film Znikający żagiel dokumentujący ginącą sztukę tradycyjnego szkutnictwa na karaibskich wysepkach. Wielką atrakcją będzie na pewno projekcja filmu Morscy Cyganie, na krańcu świata. Film ten zdobywał wielkie brawa i uznanie publiczności w trakcie ostatniej edycji JachtFilmu.

W programie przeglądu znalazły się też największe kinowe hity z morzem i żaglami w tle. Cykl pokazów rozpocznie projekcja filmu Wiatr” – w wysokiej jakości obrazu i z całkiem nowym polskim tłumaczeniem. Poza tym pokazany zostanie także film Martwa cisza, czyli żeglarski thriller z 1989 roku ze znaną aktorką Nicole Kidman w głównej roli.

Na młodszych widzów czekają trzy tytuły: Pippi wśród piratów” – zrealizowany w 1970 roku film o przygodach rudowłosej dziewczynki Pippi,Dziewicza podróż – dokumentalny film o 14-letniej żeglarce Laurze Dekker, która samotnie opłynęła świat jachtem żaglowym, oraz „Samotny rejs – fabularny film o samotnym żeglarzu, uczestniku regat dookoła świata, który niespodziewanie na swoim jachcie odnajduje młodego pasażera „na gapę”.

Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola