Wydarzenia
Films for Food. W obronie jedzenia
Films for Food. W obronie jedzenia

Pokaz specjalny w Kinie Studyjnym GCF.

Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu FILMS for FOO. Do Kina Studyjnego GCF wraca film dokument pt. „W obronie jedzenia” ” w reżyserii Michaela Schwarza . Fascynująca podróż po świecie kulinariów w towarzystwie autora bestsellerowych książek o jedzeniu oraz aktywisty ruchu slow food.. Pokaz odbędzie się w sobotę, 9 grudnia, o godzinie 18.30. 


Bilety dostępne on-line w zakładce „Kino Studyjne”.

„W obronie jedzenia” to tytuł jednej z bestsellerowych książek Michaela Pollana – amerykańskiego pisarza, dziennikarza, działacza społecznego i profesora dziennikarstwa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Film jest ekranizacją tej głośnej książki, która dla aktywistów żywieniowych na całym świecie stanowi rodzaj biblii. 

Reżyser, Michael Schwarz i Michael Pollan ruszyli w podróż po całym świecie, aby dotrzeć do sedna jednego z podstawowych zagadnień: co tak naprawdę powinniśmy jeść? Na swojej drodze spotkali przedstawicieli różnych kultur, narodów i tradycji żywieniowych. Pomogło im to nie tylko odpowiedzieć na to życiodajne pytanie, ale też sformułować kilka prostych zasad opartych na zdrowym rozsądku, których przestrzeganie sprawia, że jedzenie staje się źródłem zdrowia, siły i po prostu codziennej przyjemności.

Michael Pollan

Amerykański pisarz, dziennikarz, działacz społeczny, profesor dziennikarstwa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley specjalizujący się w tematyce żywienia i produkcji żywności. Autor kilku bestsellerowych książek, jego „W obronie jedzenie. Manifest wszystkożercy” znalazło się na liście najpoczytniejszych książek w USA firmowanych przez „The New York Times Magazine”.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola