Wydarzenia
Films for Food. „Boginie jedzenia”
Films for Food. „Boginie jedzenia”

Pokaz specjalny w Kinie Studyjnym Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach cyklu FILMS for FOOD. Tym razem będzie ono należeć do kobiet! Pokaz filmu pt. „Boginie jedzenia”, a po nim spotkanie z najciekawszymi kobietami lokalnej sceny gastronomicznej, odbędzie się w sobotę, 24 marca 2018 roku, o godzinie 18.00.

 
Bilety, w cenie 23 złotych, już w sprzedaży: KLIKNIJ.

Boginie jedzenia

The Goddesses of Food / A la recherche des Femmes Chefs 

reż. Vérane Frédiani 

Francja 2016 

106 min

Dzięki filmowi poznajemy wpływowe i twórcze kobiety, które działają w kulinarnym świecie: szefowe kuchni, cukierni, sommelierki, barmanki. Od fine-diningu i restauracji z trzema gwiazdkami Michelin do streetfoodu. Pokazują one, że poprzez gastronomię można zmieniać świat na lepsze i, że kobiety mają tu do odegrania bardzo istotną rolę.

Bohaterki pochodzą z różnych miejsc, ale łączą je podobne motywacje i podobne problemy. Traktują gastronomię jako platformę komunikacji z innymi, możliwość edukacji, poznawania swoich kultur i tradycji, a także wspierania lokalnego biznesu. 

Dlaczego kobietom często trudniej przebić się w świecie gastronomii niż mężczyznom? Czy tym środowiskiem rządzą sprawiedliwe reguły? Film przedstawia kilka różnych przykładów i charyzmatycznych postaci – utalentowanych, kreatywnych kobiet.

Anne sophie Pic and a female cook_preview.jpeg

crenn_preview.jpeg

street food in guangzhou_preview.jpeg

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola