Wydarzenia
„Filmowe myśli. Kino lekcje” | pokaz filmu „Roving woman” i spotkanie z Leną Górą
„Filmowe myśli. Kino lekcje” | pokaz filmu „Roving woman” i spotkanie z Leną Górą

Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni zaprasza na wyjątkowy pokaz filmu „Roving woman” oraz spotkanie z Leną Górą, odtwórczynią głównej roli, współscenarzystką oraz producentką filmu.

11 lipca 2023 (wtorek), godz. 18:00 | sala Goplana

Pokaz bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc: https://fundacjafilmowa.pl/filmowe-mysli-roving-woman/

Spotkanie po filmie poprowadzi Tomasz Kolankiewicz – filmoznawca, historyk filmu, kurator cykli filmowych, dyrektor artystyczny FPFF w latach 2020-2022.

O filmie:

Sara po burzliwej awanturze z chłopakiem traci dom i środki do życia. Zdesperowana kradnie samochód, który staje się jej jedynym schronieniem. Odkrywając jego zawartość, zakochuje się we właścicielu pojazdu i postanawia go odnaleźć. Wyrusza w podróż przez amerykańskie pustkowia, która pozwoli jej przewartościować życiowe pragnienia i priorytety.

Debiut reżyserski Michała Chmielewskiego, zrealizowany na podstawie scenariusza współtworzonego z Leną Górą, był pokazywany na 47. FPFF w sekcji „Polonica”, poświęconej międzynarodowym koprodukcją, przy których pracowali polscy producenci i twórcy.

***

Pokazy i spotkania są organizowane w ramach projektu „Filmowe myśli. Kino lekcje”, realizowanego przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni. Więcej informacji: www.fundacjafilmowa.pl

Projekt „Filmowe myśli. Kino lekcje” dofinansowano ze środków Fundacji PZU oraz Miasta Gdynia.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola