Wydarzenia
Filmoterapia z Sensem. Profil: Amina
Filmoterapia z Sensem. Profil: Amina

Film dokumentalny plus spotkanie i dyskusja.

Gdyńskie Centrum Filmowe, Against Gravity oraz Uniwersytet SWPS zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Filmoterapia z Sensem 2”. We wtorek, 6 lutego 2018 roku, zaprezentowany zostanie kanadyjski dokument „Profil: Amina”. Po seansie do rozmowy zaprasza dr Wiesław Baryła z Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Bilety w sprzedaży: KLIKNIJ.

Gość spotkania

dr Wiesław Baryła

Zajmuje się psychologią społeczną i psychologią poznania społecznego. Interesuje się psychologią ewolucyjną i ekonomią behawioralną.

Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu psychologii społecznej, metodologii badań psychologicznych i psychometrii.

O filmie

Czy z pozoru zwykły internetowy flirt może przerodzić się w szokującą międzynarodową intrygę? Od kilku miesięcy Sandra z Montrealu romansuje w Internecie z Aminą, Syryjko-Amerykanką, z którą wymienia się miłosnymi i intelektualnymi wiadomościami. Obie najwyraźniej są sobą zauroczone. Zachęcona przez Sandrę Amina zakłada blog zatytułowany „Lesbijka w Damaszku”, wyrażający głos mniejszości ze Środkowego Wschodu w sprawach politycznych, religijnych i seksualnych. Blog szybko zyskuje międzynarodowe uznanie, Amina cieszy się coraz większym rozgłosem w internecie, a z czasem staje się gwiazdą wśród internetowych blogerów.

Kiedy Syrię ogarnia Arabska Wiosna, Sandra otrzymuje wiadomość, że Amina została uprowadzona. Wkrótce jej poszukiwania nabierają międzynarodowego rozgłosu, lecz szybko okazuje się, że internetowy profil Aminy to fałszywka, a stoi za nim zagadka, której rozwiązanie jest dla wszystkich zaskakujące i szokujące. Film jest przykładem fascynującej love story z elementami thrillera politycznego. To prawdziwa przypowieść o naszych czasach, w których nic nie jest takie, jak nam się wydaje. To również opowieść o roli i znaczeniu internetu, jego etycznych i moralnych konsekwencjach, a przede wszystkim o manipulacjach, jakie umożliwia internetowa rzeczywistość.

Profil: Amina / The Amina Profile

reż. Sophie Deraspe

Kanada 2014

84 min

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola