Wydarzenia
Filmoterapia. Ewa nie chce spać
Filmoterapia. Ewa nie chce spać

Cykliczne rozmowy o sztuce życia. Ispirowane filmem.

Gdzie leżą granice naszej intymności? Jak zmienia się seksualność w dobie internetu? Bohaterka filmu „Ewa nie chce spać”, dwudziestoparoletnia Eva Collé to modelowa współczesna osobowość medialna. Od kiedy skończyła 14 lat dzieli się swoim życiem w sieci. Seks, relacje i kilka innych współczesnych problemów…


Zapraszamy na pokazy w ramach 4. edycji cyklu „Filmoterapia z Sensem”. Po projekcji porozmawiamy z gościem, psychologiem i specjalistą w dziedzinie zdrowia psychoseksualnego Bartoszem Karczem. 


Spotkanie poprowadzi Magdalena Jacoń.


Środa, 19 lutego
2020 roku, godzina 20.00

Bilety w sprzedaży
w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.

Ewa nie chce spać

Searching Eva

reżyseria: Pia Hellenthal 

Niemcy 2019

Dwudziestoparoletnia Eva Collé to modelowa współczesna osobowość medialna, której życie przypomina wiecznie zmieniający się artystyczny projekt. Od kiedy skończyła 14 lat dzieli się swoim życiem w sieci. W obecności kamery czuje się bardzo swobodnie, także podczas seksu. Jako 17-latka opuściła swój dom we włoskim miasteczku i ruszyła do Berlina, gdzie mieszka do tej pory..

Publikuje w sieci wpisy na temat niekonwencjonalnego życia, jakie prowadzi. Przybiera różne maski i ciągle odkrywa siebie na nowo. Jest poetką, włóczęgą, mieszkanką Berlina, feministk ą, modelką, kochającą dziewczyną, pracownica seksualną. Film opowiada o dorastającej dziewczynie, kt ó ra nigdy nie stoi w miejscu i kt ó rej życie przypomina wieczny spektakl. Jest jak osobisty pamiętnik, który nie stawia jednak widza w niewygodnej pozycji podglądacza – Eva nie ma przecież nic do ukrycia.

Zobacz zwiastun filmu TUTAJ.

Gość spotkania

Bartosz Karcz. Absolwent psychologii na sopockim Wydziale SWPS. Ukończył roczne studium podyplomowe z zakresu psychologii klinicznej dzieci i młodzieży na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. 

Prowadzi kursy z psychologii rozwoju człowieka, efektywnej komunikacji i pracy zespołowej i z pracy empirycznej oraz prowadzi warsztaty i wykłady w ramach projektu Strefa Młodzieży SWPS. Współpracuje z instytucjami edukacyjnymi, szkołami, organizacjami pozarządowymi, prowadząc szkolenia z zakresu komunikacji, rozwoju seksualnego człowieka.

Filmoterapia z Sensem

Do kina przychodzi się po emocje, ale również ze swoimi własnymi emocjami. Jak połączyć te dwa światy? Podczas comiesięcznych spotkań rozmawiamy o kwestiach fundamentalnych dla naszego życia i dobrego funkcjonowania w świecie, takich jak: miłość, pasja, samotność, zmiana.

Punktem wyjścia do dyskusji są filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które jak w soczewce skupiają ludzkie życie. Po filmach wraz z zaproszonymi gośćmi chcemy prowadzić dyskusyjny klub filmowy, czyli rozmawiać i konfrontować wspólne emocje oraz światopoglądy. Głównym celem cyklu jest pokazanie, jak można wykorzystywać film jako narzędzie do pracy z własnymi emocjami.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola