Wydarzenia
Film o kawie
Film o kawie

Trójmiejska premiera filmu dokumentalnego.

Cykl filmów kulinarnych wraca do Trójmiasta z aromatycznym „Filmem o kawie”. Dystrybutor filmu FILMS for FOOD, Food Brand oraz Gdyńskie Centrum Filmowe zapraszają na premierowy, trójmiejski pokaz filmu połączony z cuppingiem i dyskusjami po projekcji.

W sobotę, 28 października 2017 roku, o godzinie 18.00 w Gdyńskim Centrum Filmowym odbędzie się trójmiejska premiera filmu dokumentalnego w reżyserii Brandona Lopera pt. „Film o kawie”. Film śledzi proces produkcji kawy od uprawy w Hondurasie, przez zbiory w Rwandzie, aż po jej globalną konsumpcję. 

Wsłuchując się w historie farmerów, sprzedawców, palaczy kawy i baristów na temat wpływu jej uprawy na środowisko i ekonomię, znajdziemy się w kawiarniach w Tokio, Portland, Seattle, San Francisco i Nowym Jorku. Zaglądając do „rzemieślniczych” lokali w celu poznania różnych metod parzenia, twórcy filmu pokazują mało znany świat wysokogatunkowej kawy.
Premierę filmu w Gdyni uświetnią najlepsze trójmiejskie kawiarnie, zapraszając na cupping przed pokazem – o godzinie 17.15 – czyli popijanie, siorbanie, smakowanie, porównywanie różnorodnych kaw z najlepszych polskich palarni, podanych przez znakomitych trójmiejskich baristów. Kawowy aromat wypełni Gdyńskie Centrum Filmowe, dzięki czemu możliwe będzie doświadczanie filmu wszystkimi zmysłami. 
FILMS for FOOD to inicjatywa, która łączy świat sztuki filmowej z kulinariami. Udostępnia polskiej publiczności najlepsze filmy dokumentalne o szeroko pojętej tematyce jedzenia. Pokazom filmowym towarzyszą spotkania z ekspertami, dziennikarzami, producentami żywności i kucharzami.
Bilety na pokaz premierowy w cenie 23 zł są dostępne w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line

Organizatorzy:

FILMS for FOOD
Food Brand
Gdyńskie Centrum Filmowe

Patroni medialni: 

Radio Eska
Trójmiasto.pl
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola