Wydarzenia
Festiwal Soundedit prezentuje. ENO NA KSIĘŻYCU
Festiwal Soundedit prezentuje. ENO NA KSIĘŻYCU

Spotkanie z cyklu rozmów z producentami muzycznymi.

Miasto Gdynia wraz z Festiwalem Soundedit przygotowało serię spotkań dotyczących między innymi tego, jak dziś powstaje muzyka Podczas spotkań z wybitnymi producentami muzycznymi można wysłuchać opowieści o pracy w studiu, koncertach, wykonawcach i o wszystkim tym, czym jest rzemiosło ludzi decydujących o kształcie artystycznym płyt, singli i przebojów. Spotkaniom towarzyszą projekcje filmowe oraz koncerty. 

„Eno na Księżycu” to tytuł trzeciego ze spotkań, które odbędzie się w poniedziałek 11 maja 2020 roku, o godz. 19.00, w Gdyńskim Centrum Filmowym, w sali kinowej Goplana.

Prowadzenie – Piotr Metz, w panelu udział wezmą: Maciej Polak – muzyk, kompozytor i miłośnik syntezatorów znany z analogia.pl, Pin Park oraz Michał Jeziorski – trójmiejski muzyk związany z zespołami i projektami: Ptah, Spika, Miastofonia, Molto Delay.

Spotkanie będzie poświęcone jednemu z najwybitniejszych producentów muzycznych na Świecie – Brian’owi Eno. Dyskusja toczyć́ się̨ będzie wokół albumu „Apollo” z 1983 r., który stał się̨ niekwestionowaną ikoną muzyki ambient. Integralna część spotkania, to nawiązanie do rozmowy, jaką przeprowadził Piotr Metz z B. Eno podczas Soundedit Festival w 2016 r. Po dyskusji widzowie będą mogli wysłuchać koncertu projektu Apollos.

Wystąpią: Kuba Sokołowski oraz Michał Jeziorski. Ten pierwszy, to absolwent i wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Studia ukończył pod kierunkiem prof. Elżbiety Tarnawskiej. Zajmuje się głównie muzyką współczesną. Interesuje się również szeroko pojętą muzyką improwizowaną i współczesną klasyką. Michał Jeziorski już od wczesnych lat 80. zafascynowany był zarówno muzyką elektroniczną, jak i technologią wykorzystywaną do jej tworzenia. Współpracował z wieloma polskimi zespołami występując z nimi na koncertach, nagrywając płyty oraz tworząc remiksy. Nagrywał również ilustracje muzyczne do filmów. Swoje płyty wydaje pod szyldem wytwórni Requiem Records. Apollos to część większego cyklu kameralnych występów sygnowanych przez Festiwal Soundedit – Fortepiany Wolności.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy: m.kraszewska@gdynia.pl, tel. 58 527 49 08 (pon.-pt. godz. 8:00-15:00).

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 12. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi! Zapraszamy do Gdyni!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola