Wydarzenia
Festiwal filmów o HIV
Festiwal filmów o HIV

Dwanaście filmów w finale. 

Finał II Pomorskiego Festiwalu Krótkich Filmów o HIV odbędzie się w środę, 25 kwietnia 2018 roku w Gdyńskim Centrum Filmowym. Młodzi twórcy ze szkół ponadgimnazjalnych zaprezentują przed profesjonalnym jury autorskie filmy poświęcone tematowi HIV i AIDS. 

Wydarzenie jest zwieńczeniem projektu edukacyjnego promującego profilaktykę zakażeń HIV w województwie pomorskim. Druga już edycja Festiwalu to odpowiedź na rosnącą liczbę zakażeń wśród młodych osób oraz pomysł na zainteresowanie problemem szkół i uczniów. Pomysłodawcą projektu jest Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej (PTOZ), które realizuje go we współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdańsku. Środki na realizację projektu pochodzą z grantu przyznanego przez Gilead Sciences Poland 

w ramach konkursu Pozytywnie Otwarci.

II Pomorski Festiwal Krótkich Filmów o HIV przez bezpośrednie zaangażowanie uczniów i promocję zwycięskich filmów ma ambicję dotrzeć do dzisiejszych nastolatków, zanim staną się 20 lub 30-latkami zagrożonymi zakażeniem wirusem.

Gala finałowa, podczas której zaprezentowanych zostanie 12 filmów wyłonionych w drodze wcześniejszych eliminacji, składać się będzie z części konkursowej oraz panelu edukacyjnego, podczas którego uczestnicy Festiwalu będą mieli okazję wysłuchać prelekcji prof. Tomasza Smiatacza z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego nt. profilaktyki HIV/AIDS oraz uczestniczyć w warsztatach filmowych, które poprowadzi Sławomir Pultyn, wykładowca Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Filmy będzie oceniać jury pod przewodnictwem pana Tomasza Kilińskiego, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdyni. Zwycięzcy otrzymają statuetki oraz nagrody rzeczowe o łącznej wartości 7.500 złotych.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola