Wydarzenia
„Fantastyczna kobieta” przedpremierowo w Kinie Studyjnym GCF
„Fantastyczna kobieta” przedpremierowo w Kinie Studyjnym GCF

Pokaz w ramach DKF „Wysokie Obcasy”.

Gdyńskie Centrum Filmowe, Gutek Film oraz magazyn „Wysokie Obcasy” zapraszają na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu, który był wydarzeniem tegorocznego Berlinale – „Fantastyczna kobieta” – w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Wysokich Obcasów”. Pokaz w sali Goplana w Kinie Studyjnym GCF w środę, 4 października 2017 roku, o godzinie 20.20.

Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

Reżyser „Fantastycznej kobiety” wykazał się wyczuciem, obsadzając w głównej roli debiutantkę: zachwycająca Daniela Vega łączy na ekranie zmysłowość z siłą, a wrażliwość z uporem. Sebastián Lelio (twórca „Świętej rodziny”, „Roku tygrysa” czy „Glorii”) stworzył bohaterkę, która w pojedynkę – i w nienagannym makijażu – staje do walki z uprzedzeniami. Marina jest fantastyczną kobietą: nie daje się wpisać w żaden schemat i bezkompromisowo idzie pod prąd.

„Fantastyczna kobieta” była wydarzeniem tegorocznego Berlinale, gdzie przyniosła chilijskiemu reżyserowi Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz oraz Teddy Award dla najlepszego filmu o tematyce LGBTQ.

Podczas pokazu wśród widzów zostaną rozlosowane DVD z repertuaru Gutek Film. 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola