Wydarzenia
Ewa Łętowska. Biesiada literacka
Ewa Łętowska. Biesiada literacka

„O Operze i o Prawie”.

Profesor Ewa Łętowska i profesor Krzysztof Pawłowski będą gośćmi kolejnej „Biesiady Literackiej” w Gdyńskim Centrum Filmowym – w niedzielę, 25 marca 2018 roku, o godzinie 12.00. Główny temat spotkania to książka pod tytułem „O Operze i o Prawie”. Na spotkania zapraszają Centrum Kultury w Gdyni i Agencja Artystyczna Nehrebeccy. Wstęp wolny.

Ewa Łętowska: profesor, sędzia, Rzecznik Praw Obywatelskich, wybitna znawczyni prawa i wielka miłośniczka Opery, autorytet w dziedzinie historii teatru muzycznego.

Krzysztof Pawłowski: profesor, filozof pracownik naukowy, wykładowca, autor błyskotliwych książek …nie tylko dla dorosłych, prawdziwy wielbiciel bell canta.

„O Operze i o Prawie”: to już kolejna książka, której autorzy piszą o problemach prawa inaczej, niż to się zazwyczaj robi. Kontrapunktem dla myślenia o prawie jest tutaj opera. I bynajmniej nie idzie o to, jak, czy i w jaki sposób opera podejmuje tematy prawnicze (choć i o tym też bywa tu mowa).

Czytelnik będzie zdziwiony podobieństwami, jakie występują w społecznym funkcjonowaniu opery i prawa. Warto podjąć trud lektury, aby dokonać wcale nieoczywistych odkryć i przeżyć towarzyszącą temu radość.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola