Wydarzenia
Europejski Dzień Kina Artystycznego
Europejski Dzień Kina Artystycznego

Niedziela ze specjalnym repertuarem filmowym.

Dwanaście różnych europejskich filmów, w tym połowa polskich, w repertuarze jednego dnia! Na całym kontynencie w niedzielę, 14 października 2018 roku, przypada Europejski Dzień Kina Artystycznego. Organizatorem wydarzenia w Europie jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Art-house’owych (CICAE) przy wsparciu Europa Cinemas.

Wydarzenia w ramach EDKI odbędą się w 50 kinach niezależnych w całej Polsce, w tym również w Kinie Studyjnym Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Tego dnia kierujemy uwagę zarówno na film jako formę przekazu artystycznego, jak i na kino jako obiekt, bez którego ten przekaz byłby niemożliwy. Kina są ważną częścią krajobrazu kulturowego każdego miasta i odgrywają kluczową rolę w lokalnej społeczności, gromadząc ludzi o określonych zainteresowaniach i dając im poczucie wspólnoty, niezależnie od wieku, pochodzenia, wykształcenia czy dochodu.

Z myślą o wymagających kinomanach Gdyńskie Centrum Filmowe przygotowało specjalny program filmowy. W repertuarze Kina Studyjnego GCF na niedzielę, 14 października 2018 roku, znalazło się aż 12 filmów, z czego połowa to propozycje polskiej kinematografii.

„Kler”

„7 uczuć”

„Kamerdyner”

„Zimna wojna”

„Wieś pływających krów”

„Serce nie sługa”

„Winni” (pokaz przedmiermierowy)

„Młodość Astrid”

„Pod ciemnymi gwiazdami”

„Na plaży Chesil”

„Dogman”

„22 lipca”

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola