Wydarzenia
Europejska Noc Kin 2020
Europejska Noc Kin 2020

We współpracy z siecią Europa Cinemas i platformą „la 25e heure” zapraszamy na bezpłatny pokaz filmu TYLKO ZWIERZĘTA NIE BŁĄDZĄ. Pokaz odbędzie się on line w piątek, 20 listopada 2020 roku, o godzinie 18.00.

► Pokaz bezpłatny

Współfinansowanie: Creative Europe MEDIA programme

POKAZ ON LINE ODBĘDZIE SIĘ NA PLATFORMIE:

https://sallevirtuelle.25eheure.com/seance/3550/

Limit wejść: 250

Każdy, kto chce zobaczyć film, musi się zalogować na stronie (stworzyć konto) i zarezerwować miejsce w wirtualnej sali.

Pokaz rozpocznie się punktualnie o godz. 18:00 w piątek, 20 listopada.

Tylko zwierzęta nie błądzą

Rewelacja MFF w Wenecji, nominowany do Cezarów nowy film cenionego reżysera Dominika Molla to trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji kryminalno-miłosna układanka. W rolach głównych wystąpiły gwiazdy europejskiego kina Denis Menochet („Dzięki Bogu”, „Bękarty wojny”), Damien Bonnard (’Nędznicy”, „Dunkierka”) oraz Valeria Bruni Tedeschi („Zwariować ze szczęścia”, „Isabelle i mężczyźni”).

Film oparty jest na bestsellerowej powieści kryminalnej Colina Niela.

Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięć osób zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko gdzieś we Francji.

Każda z postaci ma coś na sumieniu i najwyraźniej nie chce dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli.

Poświęcone poszczególnym postaciom rozdziały filmu pokazują tę samą historię z perspektywy innego bohatera. Każda z części obrazuje inny punkt widzenia na temat zaginięcia Evelyn. Stopniowo odkrywane są również zależności między bohaterami, z czasem kolejne elementy tej oryginalnej układanki zaczynają do siebie pasować.

Reżyser umiejętnie gubi tropy i steruje uwagą widza, zapewniając mu zarówno pełną napięcia intrygę, jak i ekranową rozrywkę.

Reżyseria: Dominik Moll
Scenariusz: Dominik Moll, Gilles Marchand
Obsada: Denis Menochet, Laure Calamy, Damien Bonnard, Valeria Bruni Tedeschi
Zdjęcia: Patrick Ghiringhelli
Muzyka: Benedikt Schiefer
Producenci: Francja/Niemcy
Gatunek: Thriller
Rok produkcji: 2019
Czas trwania: 116 minut
Tytuł oryginalny: Seules Les Bêtes

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola