Dzień Św. Patryka. Film i warsztaty

Trwają zapisy na warsztaty!

Gdyńskie Centrum Filmowe i Fundacja Kultury Irlandzkiej zapraszają w sobotę, 23 marca 2019 roku, na pokaz irlandzko-brytyjskiego filmu „Zoo”, a po nim na warsztaty w Galerii GCF pod tytułem „W krainie elfów, olbrzymów, a także biegających i latających stworzeń z Zielonej Wyspy”.

Dzień świętego Patryka, przypadający 17 marca, nie jest jedynie świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. Gdyńskie Centrum Filmowe włącza się w świętowanie w sobotę, 23 marca. Najpierw film – seans o godzinie 12.00 – a później dla chętnych warsztaty o godzinie 14.30, które przeprowadzi Fundacja Kultury Irlandzkiej.

Trwają zapisy na warsztaty: zgłoszenia należy przesyłać na adres edukacja@gcf.org.pl. W tytule wiadomości trzeba wpisać hasło „Irlandia”.

Bilety na film w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.

ZOO

reż. Colin McIvor

Irlandia, WIelka Brytanie 2017

Poruszająca i podnosząca na duchu opowieść o wielkiej odwadze, przyjaźni i wytrwałości. „Zoo” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia chłopca, który postanawia uratować małe słoniątko z zoo podczas niemieckiego bombardowania w Belfaście w 1941 roku.

W rolach głównych występują: Art Parkinson („Kubo i dwie struny”), nominowany do Złotego Globu Toby Jones („Naga Normandia”) i Penelope Wilton („Downton Abbey”). „Zoo” znalazło się w programach m.in. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dla Dzieci w Nowym Jorku i Festiwalu Filmowego w Chicago.

Belfast, 1941 rok. Ojciec młodego Toma (Art Parkinson) dostaje wezwanie do wojska, tym samym pozostawiając bez opieki rodzinę i nowego członka zoo – słoniątko imieniem Buster. Gdy niemieckie bombardowania zaczynają zagrażać mieszkańcom zoo, Tom z pomocą przyjaciół i osobliwej miłośniczki zwierząt (Penelope Wilton) postanawia uratować Bustera. Film oparty na faktach.

ZWIASTUN filmu.

zoo_1-1024x576.jpg
zoo_4-1024x683.jpg

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę