Wydarzenia
Dzień Kina Polskiego
Dzień Kina Polskiego

Biety na wybrane seanse za 11 złotych.

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zbiega się ze 110. urodzinami polskiego kina. Najstarszym polskim filmem jest pochodząca z 1908 roku „Pruska kultura”. Kino Studyjne Gdyńskiego Centrum Filmowego, które należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych – najlepszych kin w Polsce wychowujących następne pokolenia wytrawnych kinomanów – zachęca do uczczenia obu wyjątkowych dat w najprzyjemniejszy z możliwych sposobów, czyli w kinie!

W niedzielę, 11 listopada, w repertuarze dominować będą filmy polskie. Gdyńskie Centrum Filmowe pokaże „Cud nad Wisłą” w reżyserii Ryszarda Bolesławskiego z 1921 roku, a także kultową komedię „Miś” (1981) w reżyserii Stanisława Barei.

Obejrzeć będzie można również filmy: „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, „Kamerdyner”, „Zimna wojna”, „Jak pies z kotem”, „53 wojny”. Na wszystkie wymienione tytuły bilet do Kina Studyjnego 11 listopada kosztuje tylko 11 złotych. 


Bilety w sprzedaży: TUTAJ

W repertuarze tego dnia są ponadto polskie filmy: „Kler”, „7 uczuć” oraz „Planeta singli 2”.

Organizatorami Dnia Kina Polskiego w całym kraju są: Stowarzyszenie Kin Studyjnych oraz Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych. Projekt otrzymał wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola