Wydarzenia
Dziecięce kino europejskie, czyli ferie w Kinie Studyjnym GCF
Dziecięce kino europejskie, czyli ferie w Kinie Studyjnym GCF

Dziesięć filmów dla najmłodszej widowni.

Europejskie filmy dla dzieci – produkcje z Polski, Norwegii, Litwy, Danii, Belgii, Francji, Anglii i Rosji – wypełnią repertuar Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego podczas ferii zimowych. Każdy, kto w drugiej połowie lutego wybierze się na seans w ramach przeglądu europejskiego dziecięcego kina, za bilet zapłaci tylko 10 złotych.

Przez dwa tygodnie, podczas których przypada zimowa przerwa w nauce w województwie pomorskim, warto wybrać się z dziećmi do nowoczesnego kina przy Placu Grunwaldzkim w centrum Gdyni. Począwszy od soboty, 13 lutego, codziennie można tu zobaczyć film dla najmłodszych oraz drugi, skierowany do nieco starszych dzieci.

Co kilka dni podczas ferii zimowych na ekranach sal Kina Studyjnego GCF pojawią się dwa nowe filmy dla młodej widowni. Łącznie będzie ich dziesięć, w tym opowieści przygodowe, obyczajowe, animacje i ekranizacei literatury dziecięcej. Zdecydowana większość z nich to produkcje kinematografii europejskich.

13 – 15 lutego

Złoty koń – Litwa/Dania – b/o

Mecz życia – Norwegia – od lat 9

16 – 18 lutego

Piorun i magiczny dom – Belgia – b/o

Gdzie jest gwiazdka – Norwegia – od lat 8

19 – 21 lutego

Proszę Słonia – Polska – b/o

Najlepsze przyjaciółki – Kanada – od lat 9

22 – 25 lutego

Sawa. Mały wielki bohater – Rosja – b/o

Operacja Arktyka – Norwegia – od lat 9

26 – 28 lutego

Paddington – Anglia – b/o

Mały Książę – Francja/Kanada – od lat 7

Kino Studyjne GCF ma trzy sale – Warszawę, Goplanę i Morskie Oko – które łącznie pomieszczą ponad 360 osób. Są one wyposażone w wygodne fotele, nowoczesny sprzęt projekcyjny i nagłośnienie. Podczas ferii zimowych wszyscy widzowie – zarówno dzieci, jak i towarzyszący im dorośli – za bilet na film z europejskiego repertuaru dziecięcego zapłacą 10 złotych.Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola