Wydarzenia
Dni Krytyki Filmowej 2020
Dni Krytyki Filmowej 2020

Pokazy filmowe i dyskusje. 

Zapraszamy na trzecią edycja przeglądu filmowego Dni Krytyki Filmowej w Gdyni, która odbędzie się od 30 marca do 4 kwietnia 2020 roku w Gdyńskim Centrum Filmowym oraz Konsulacie Kultury. Przeglądu, na którym poza oglądaniem filmów mamy możliwość spotkania się i podyskutowania najważniejszymi krytykami i dziennikarzami filmowymi.

Ideą imprezy jest połączenie pokazów filmowych z prelekcjami i dyskusjami znawców kina, dając publiczności możliwość wymiany poglądów i dyskusji na temat sztuki filmowej. Formuła przeglądu ma zachęcać do świadomego odbioru dzieła filmowego i jego krytycznego oglądu, polemiki i twórczego dyskursu z krytykami. W przeglądzie znalazły się wybitne tytuły kina autorskiego, które zostały nagrodzone na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie, takich jak Cannes, Berlinale, Wenecja, zdobyły Europejskie Nagrody Filmowe czy sięgnęły po Oskary.

Dla młodzieży szkolnej zaplanowaliśmy ponownie warsztaty krytyki filmowej „Skrytykuj.pl”, podczas których młodzież obejrzy i skonfrontuje ze sobą wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Pokazy filmowe, spotkania i dyskusje z zaproszonymi gośćmi odbędą się w sali Goplana Gdyńskiego Centrum Filmowego oraz Konsulacie Kultury, warsztaty krytyki filmowej Skrytykuj.pl w godzinach porannych w Konsulacie Kultury w Gdyni.

Więcej informacji i pełen program już niebawem na stronie: www.dnikrytyki.pl

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola