Dni Krytyki Filmowej 2019

Pokazy filmów nagrodzonych na światowych festiwalach.

Dni Krytyki Filmowej w Gdyni to druga edycja nowego wydarzenia filmowego, które po raz pierwszy odbyło się w 2017 roku, a którego celem jest prezentacja wybitnych filmów współczesnych w formule omówień, dyskusji i paneli prowadzonych przez najważniejszych krytyków i dziennikarzy filmowych z Polski.

Przeglądfilmowy rozpocznie się 1 kwietnia 2019 roku w Gdyńskim Centrum Filmowym i potrwa cztery dni. Część warsztatową zaplanowano na 2-4 kwietnia w Konsulacie Kultury.

Program II edycji Dni Krytyki Filmowej to połączenie pokazów filmowych z prelekcjami i dyskusjami znawców kina, dających możliwość wymiany poglądów i dyskusji na temat sztuki filmowej również publiczności.

W przeglądzie znalazły się wybitne tytuły kina autorskiego, które zostały nagrodzone na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie, takich jak Cannes, Sundance, Berlinale, San Sebastian, Toronto i Gdynia.

Dla młodszej publiczności zorganizowane zostaną pokazy specjalne z wykładami ekspertów, twórców a także warsztaty edukujące w zakresie analizy i oceny dzieła filmowego.

Dni Krytyki Filmowej w Gdyni to autorski projekt Stowarzyszenia Kulturalnego Hamulec Bezpieczeństwa, które jest również pomysłodawcą i organizatorem m.in. Kino Letnie w Orłowie, Sopot Film Festival, Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Gdańsku i Kino na Szekspirowskim.

Głównym mecenasem, współfinansującym projekt, jest Miasto Gdynia.

Wydarzenie na Facebooku: TUTAJ

Ofocjalna strona Dni Krytyki Filmowej: www.dnikrytyki.pl.
  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę