Wydarzenia
DKF Wysokie Obcasy. Serce miłości
DKF Wysokie Obcasy. Serce miłości

Pokaz przedpremierowy.

Gdyńskie Centrum Filmowe, Gutek Film oraz magazyn Wysokie Obcasy zapraszają na przedpremierowy pokaz filmu Łukasza Rondudy „Serce miłości”, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Wysokich Obcasów”. Seans odbędzie się w środę, 29 listopada 2017 roku, o godzinie 20.00.

„Serce miłości” w reżyserii Łukasza Rondudy to fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek. Na ekranie, w wybitnych kreacjach aktorskich: Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska.

Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgyniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani w identyczne uniseksy – wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo, patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Intymnym wyznaniom i gestom nadana zostaje artystyczna forma. I odwrotnie – sztuka jest ich sposobem na życie emocjonalne. Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola