Wydarzenia
Debata: wolność słowa
Debata: wolność słowa

Dyskusja po filmie „Wolność słowa wolna od lęku”.

Jakie są współczesne zagrożenia dla wolności słowa, niezależnych mediów, prawa do prywatności? Z jednej strony nigdy w historii człowiek „zachodu” nie mógł korzystać z tak dużej przestrzeni wolności jak współcześnie. Z drugiej strony, takie filmy jak „Wolność słowa wolna od lęku” uświadamiają o czyhającym nad nami niebezpieczeństwie totalnej kontroli nad naszym życiem. Na czym polega wolność słowa w internecie i gdzie, w zalewie wszechobecnego hejtu, wytyczyć jej granice? 


Wydarzenie w ramach festiwalu Millennium Docs Against Gravity. 
Debata w Gdyńskim Centrum Filmowym (sala Warszawa) – sobota, 20 maja 2017 roku, po filmie pt. „Wolność słowa wolna od lęku” (początek o godzinie 20.00, film trwa 80 minut). 
Wstęp na debatę jest wolny, a bilety na film można kupić on line w zakładce „Kino Studyjne”. 

Czy media słusznie uciekają do wirtualnej rzeczywistości, zastępując analityczne teksty atrakcyjnymi narzędziami szybkiego przekazu informacji? Czy żyjemy już w matrixie, karmiąc się złudzeniami o naszej wolności? A jeśli tak – to jak się obudzić?

Pytanie zadane w filmie rówieśnikom, a następnie światowym ekspertom, aktywistom i celebrytom przez bohatera filmu „Wolność słowa wolna od lęku” i naszego gościa specjalnego, Tarquina Ramsaya, zadamy również naszym gościom oraz widzom.

Debata wspierana przez Amnesty International – instytucję prowadzą obecnie kampanie mające na celu powstrzymywanie niebezpieczeństwa masowej inwigilacji. Prywatne dane mogą być wykorzystywane do prześladowania dziennikarzy, aktywistów, profilowania i dyskryminowania mniejszości i ograniczania wolności słowa.

W debacie udział wezmą:

Tarquin Ramsay – reżyser filmu „Wolność słowa wolna od lęku” 
Mikołaj Chrzan – redaktor naczelny Gazety Wyborczej Trójmiasto 
dr Wiesław Baryła – psycholog społeczny, badacz, wykładowca Uniwersytetu SWPS w Sopocie
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola