Wydarzenia
Debata o polskości i spotkania autorskie. Nadmorski Plener Czytelniczy
Debata o polskości i spotkania autorskie. Nadmorski Plener Czytelniczy

Spotkania w Galerii GCF. Wstęp wolny.

Gdyńskie Centrum Filmowe oraz organizatorzy Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego w Gdyni zapraszają na spotkania w Galerii GCF – w piątek i sobotę 2018 roku: na debatę o polskiej wolności oraz na rozmowy z wyjątkowymi gośćmi.

Piątek, 10 sierpnia

godz. 14.00-15.30

POLSKA 100 LAT Niepodległości – dyskusja o SAMORZĄDNOŚCI oraz ważnych aspektach kultury i gospodarki z udziałem prof. Michał Kleibera, prof. Jerzego Bralczyka, prof. Krystyny Skarżyńskiej, prof. Janusza H. Skalskiego i Bogdana Szymanika oraz Stefana Szczepłka. Spotkanie wokół albumu „Polska 100 lat”, wydanego dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

godz. 16.00-16.50

prof. Jerzy Bralczyk – spotkanie z niestrudzonym popularyzatorem poprawnej polszczyzny, auterm i współautorem wielu książek, między innymi: „500 zdań polskich”, „1000 słów”, „Języka na sprzedaż” oraz najnowszej – „Pokochawszy” – napisanej wspólnie z żoną, Lucyną Kirwil.

Sobota, 11 sierpnia

godz. 13.00-13.50

Michał Witkowski – spotkanie z autorem głośnego „Lubiewa”, nagrodzonego kostką Nagrody Literackiej Gdynia podczas jej pierwszej edycji. Na spotkaniu będzie można usłyszeń, co się wydarzyło od tamtej pory i o najnowszym projekcie literackim Witkowskiego, „Dzienniku kubańskim”, którego krótkie fragmenty odczyta sam autor.

godz. 14.00 – 14.50

Hanna Bakuła – spotkanie ze znaną malarką i pisarką, która opowie o najnowszych książkach: „Singielka i Otello. Obłęd” i „Singielka i Otello. Na zakręcie”.

godz. 15.00 – 15.50

Panel o literaturze historycznej – Arkady Saulski, Rafał Dębski i Dariusz Domagalski – spotkanie z pisarzami – twórcami książek fantastycznych i powieści historycznych, zajmujących się też rekonstrukcjami historycznymi, którzy przeniosą nas w świat historii alternatywnej oraz adaptacji historycznych.

godz. 16.00 – 16.50

Jakub Małecki -spotkanie z autorem powieści „Dżozef”, Rdza”, „Dygot” i „Ślady”, który za „Ślady” został nominowany do Literackiej Nagrody NIKE 2017.Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni odbywa się od roku 2012, zawsze podczas wakacji. Jego organizatorem jest miasto Gdynia, partnerem merytorycznym spółka Targi Książki, a organizatorem wykonawczym Murator EXPO – organizator wykonawczy Warszawskich Targów Książki.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola