Wydarzenia
CZYŚCICIELE INTERNETU. Pokaz specjalny
CZYŚCICIELE INTERNETU. Pokaz specjalny

Seans plus dyskusja. 

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na pokaz specjalny jednego z najgłośniejszych filmów dokumentalnych tego roku, „Czyścicieli internetu” – w poniedziałek, 8 października 2018 roku, o godzinie 20.00 w sali Goplana. Po projekcji zaplanowano rozmowę z gościem, Piotrem Buckim. Dyskusję poprowadzi Przemek Rydzewski 


Bilety w sprzedaży on line: TUTAJ

Piotr Bucki – strateg, researcher i badacz trendów oddany idei copyleft i kulturze remiksu, znawca social media i e-biznesu, współpracuje z Wyższą Szkołą Bankową, Polsko-Japońską Wyższą Szkołą Technik Komputerowych oraz Uniwersytetem Gdańskim.

Czyściciele internetu

Każdego dnia co minutę 500 godzin materiału filmowego jest przesyłanych na YouTube, 450 000 tweetów jest publikowanych na Twitterze, a 2,5 miliona postów na Facebooku. Jego współzałożyciel Mark Zuckerberg obiecał kiedyś, że Facebook będzie bez ograniczeń dzielić się wszystkim z każdym, ale okazało się, że jest zupełnie inaczej. Internet nie jest wcale tak neutralny, demokratyczny i wolny, jak się nam z pozoru wydaje.

„Czyściciele internetu” przedstawiają kulisy, skutki i ofiary internetowej cenzury, która w dużej mierze zarządzana jest w krajach Trzeciego Świata. Film śledzi pięciu spośród tysięcy outsourcingowanych przez Dolinę Krzemową „cyfrowych śmieciarzy”, których praca polega na usuwaniu „nieodpowiednich” treści z internetu. Przeciętny „czyściciel” musi codziennie obejrzeć i ocenić tysiące obrazów i nagrań, co pozostawia trwały ślad na ich psychice.

Zobacz ZWIASTUN filmu.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola