Wydarzenia
„Czy wiesz, jak powstało kino”
„Czy wiesz, jak powstało kino”

Drugi wykład w ramach dziecięcego Wydziału Artystycznego w Gdyni.

Już po raz drugi młodzi „studenci” spotykają się w Gdyńskim Centrum Filmowym. W sobotę, 17 października 2015 roku, w Sali Warszawa, wysłuchają wykładu prof. UG oraz wykładowcy Gdyńskiej Szkoły Filmowej, dr hab. Krzysztofa Kornackiego pt. „Czy wiesz, jak powstało kino”.

Kolejne wykłady, jakie zaplanowano w pierwszym semestrze gdyńskiego Wydziału Artystycznego, odbędą się w listopadzie i grudniu:

„Narodziny teatru”, dr Joanna Puzyna-Chojka – 14 listopada

„Obrazy i słowa. O ilustracji w książkach dla dzieci”, dr Jacek Friedrich – 12 grudnia

Wszystkie wykłady rozpoczynają się o godzinie 10.00.

Projekt Wydział Artystyczny, realizowany przez stowarzyszenie „MAMY więcej”, powstał przy wsparciu programu Gdynia Rodzinna – współorganizatora inicjatywy. Zajęcia odbywają się cyklicznie pod hasłem: „Każde dziecko jest artystą!”. Przedsięwzięcie kierowane jest do dzieci w wieku 6-8 lat z Gdyni, Kosakowa, Pucka, Redy i Rumi, w szczególności do utalentowanych dzieci z rodzin wielodzietnych. Udział w programie uczelni jest bezpłatny.

Wydział Artystyczny korzysta z doświadczeń najstarszego z uniwersytetów dziecięcych, który powstał w 2002 roku Tybindze. Wykłady wygłaszali tam wykłady prawdziwi profesorowie, którzy odpowiadali na liczne i nawet najtrudniejsze pytania dzieci.

Obok wykładów Gdyńskim Centrum Filmowym zaplanowano także wydarzenia towarzyszące. Semestr zakończy wystawa prac plastycznych stworzonych przez dzieci, prezentowana w Muzeum Miasta Gdyni.

Więcej informacji na stronie Wydziału Artystycznego: http://artystyczny.edu.pl/

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola