Wydarzenia
Cyferkizm. Malarstwo i rysunki Mirosława Śledzia w Galerii GCF
Cyferkizm. Malarstwo i rysunki Mirosława Śledzia w Galerii GCF

Wystawa artysty związanego z Gdynią.

Gdyński malarz amator, Mirosław Śledź – geometrysta, prymitywista, twórca kwadryzmu, zaliczany do nurtu „art-brut”, pokaże swoje prace w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego na wystawie pt. „Cyferkizm”. Wernisaż pod hasłem „Śledź na śledzika” odbędzie się we wtorek, 9 lutego 2016 roku, o godzinie 19.00.

Wystawa obejmuje 30 prac malarskich i 16 rysunków z nowego cyklu Mirosława Śledzia, w którym świat cyfr odgrywa szczególną rolę. Po wczesnych inspiracjach kubizmem, zaintrygowany pracami liczonymi Romana Opałki, artysta zaczął numerować swoje prace.

Wyliczając zatem, można przedstawić Śledzia za pomocą liczb: dwadzieścia pięć lat pracy twórczej, ponad 200 wystaw w Polsce i za granicą, około 3000 namalowanych obrazów, 15 plenerów artystycznych, 1 prowadzony blog i 1 vlog. A do tego niewyczerpana energia do pracy, niezliczone pomysły i inspiracje, liczne próby filmowania, fotografowania, eksperymenty.

Blisko związany z Gdynią, w której mieszka od urodzenia i którą nieustannie dokumentuje. Prace prezentowane w Gdyńskim Centrum Filmowym są efektem chwytania tego, co blisko życia. Na wernisażu zostaną zaprezentowane gadżety z reprodukcjami prac artysty. Będzie je można później nabyć wspierając twórczość Mirka Śledzia.

Wernisaż wystawy odbędzie się 9 lutego 2016 roku o godz. 19.00, pod hasłem „Śledź na śledzika”. Na Forum Gdyńskiego Centrum Filmowego zagrają Przemysław Dyakowski (saksofon) i Artur Sychowski (instrumenty klawiszowe). Wystawę w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego można oglądać do 27 lutego 2016 roku.

MirosBaw Zledz_327_Bez tytuBu_.jpg

MirosBaw Zledz_389_Dziewczyna i Aab%19dz_2014.jpg

MirosBaw Zledz_418_Batory_2014.jpg

Organizatorzy :

Centrum Kultury w Gdyni

Gdyńskie Centrum Filmowe

Gdynia 90 lat

Fot. Iwona Wojdowska

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola