Wydarzenia
Cinerama Festiwal
Cinerama Festiwal

Nowe media i człowiek w przestrzeni nowych mediów.

Festiwal Filmów Nowomedialnych cineRAMAfest traktuje o szansach i zagrożeniach nowego układu medialnego, czyli tzw. mediów 2.0. Poprzez projekcje filmowe, spotkania z gośćmi, warsztaty oraz konkursy filmowe zastanowimy się, czym są nowe media i jak wpływają na nasze życie.

Festiwalowe pokazy w Gdyńskim Centrum Filmowym: sobota – niedziela, 24-25 czerwca 2017 roku. Wstęp wolny.

Problematykę tę przybliżać mają zarówno konkursowe filmy o tematyce nowomedialnej (zadające pytanie o to, w jaki sposób funkcjonuje dziś człowiek w przestrzeni nowych mediów), jak również „wyroby filmopodobne”, których pełna jest Sieć WWW (vlogi, remiksy, machinimy, pranki, pivoty, parodie zwiastunów).

– Takie produkcje chcielibyśmy pokazywać na festiwalu i nad takimi się zastanawiać na szeregu imprez towarzyszących. Zwracać będziemy także uwagę na historię mediów – jak „nowe media” (jak np. VHS) zmieniały się w stare; jak przeobraziły się w media, o których myślimy dziś w sposób nostalgiczny. Według naszej wiedzy planowany przez nas festiwal to jedyny festiwal dedykowany całkowicie tematyce nowomedialnej – zaznaczają organizatorzy.

Pokazy filmowe: https://www.facebook.com/events/1773379429620648

Pokazy konkursowe: https://www.facebook.com/events/691987027677015

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola