Wydarzenia
„Ciiichooo… miłość się rodzi”. SPOTKANIE AUTORSKIE
„Ciiichooo… miłość się rodzi”. SPOTKANIE AUTORSKIE

Gościem Galerii/Księgarni GCF jest Iwona Paulewicz.

Rozpoczynając nowy rok, Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na spotkanie z autorką książki pt. „Ciiichooo… miłość się rodzi”, Iwoną Paulewicz, które odbędzie się w czwartek, 7 stycznia 2016 roku, o godz. 18.00.

Iwona Paulewicz o swojej książce:

„Ciiichooo… miłość się rodzi” opowiada o dziewięciomiesięcznym oczekiwaniu na spotkanie. Dar tego niezwykłego i niecodziennego oczekiwania pozwala się zatrzymać i wejść na nowe drogi w stronę źródła miłości. Wprowadza w inny wymiar dotykający uczuć związanych z samotnością, strachem, nadzieją, szczęściem… Uczestnictwo w tworzeniu się człowieka w człowieku zadziwia mnie i przeraża. Jest niedozrozumienia, niedoogarnięcia tak zwyczajnie, po ludzku. Staje się nowym spotkaniem z prawdą i nowym spotkaniem z samą sobą.

Rzeczywistość przeplata się z marzeniami, chęć trwania na jawie z pragnieniem ucieczki poza siebie. Czas odmierza rosnący brzuch „ten wulkan cykający, jak bomba zegarowa”. Zaskoczona możliwościami, jakie posiadam we współtworzeniu nowego wszechświata, stoję z boku, innym razem w centrum całego tego zamieszania. Kobieta – trochę zdziwiona, trochę przestraszona, czasami smutna i opuszczona, ale jednocześnie piękna i ponad wszystko radosna.

„Ciiichooo… miłość się rodzi” chociaż bywa klasyfikowana do tzw. książek ciążowych, wymyka się jednak z powszechnie pojętych symboli związanych z ciążą. Ta książka to podróż do krainy ciszy, do pełnego tajemnic świata łez i świata bezkresnej tęsknoty. Podróż w stronę światła i nowych odcieni kolorów. To zanurzanie się w bezgranicznym kosmosie i… odkrywanie nieznanej wyspy.

4. Ciiichooo... miłość się rodzi,.jpg

Iwona Paulewicz, urodzona w Gdańsku, jest absolwentką malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Od wielu lat mieszka w Grecji, gdzie otrzymała Stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki w Warszawie i Rządu Greckiego na Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Atenach. Jest nauczycielką malarstwa w greckich szkołach średnich.

Jej prace można oglądać w Muzeum Narodowym w Gdańsku (Oddział Sztuki Współczesnej), w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi oraz w kolekcjach prywatnych. „Ciiichooo… miłość się rodzi” to trzeci tytuł w literackim dorobku artystki, obok książek artystycznych „W szmaragdowym lesie” i „Korespondencja”.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola