Wydarzenia
„Cicha noc”
„Cicha noc”

Laureat Złotych Lwów 42. FPFF.

Dawid Ogrodnik („Chce się żyć”, „Ostatnia rodzina”), Tomasz Ziętek („Kamienie na szaniec”, „Konwój”) oraz Arkadiusz Jakubik („Wesele”, „Wołyń”) to gwiazdy fabularnego debiutu Piotra Domalewskiego „Cicha noc”. Film, który w Kinie Studyjnym GCF można oglądać od 24 listopada 2017 roku, jest jedną z najbardziej oczekiwanych premier konkursu głównego 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.


„Cicha noc” okazała się niekwestionowanym zwycięzcą Festiwalu zdobywając Złote Lwy dla najlepszego filmu, Nagrodę Dziennikarzy oraz wiele innych nagród i wyróżnień. 

  

Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). 

Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy…

Obsada: Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Arkadiusz Jakubik, Agnieszka Suchora, Tomasz Schuchardt, Maria Dębska, Paweł Nowisz
Reżyseria: Piotr Domalewski
Produkcja: Polska, 2017
Gatunek: film obyczajowy/komedia
Czas trwania: 97 minut
Dozwolony od: 12 lat

Sprzedaż biletów i rezerwacje od wtorku, 21 listopada. 

fotos1e.jpg

fotos1k.jpg

fotos1j.jpg
Fot. materiały promocyjne
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola