Wydarzenia
Ból i blask. Pokaz przedpremierowy
Ból i blask. Pokaz przedpremierowy

Gdyńskie Centrum Filmowe, Gutek Film oraz Radio Wihajster zapraszają na pokaz przedpremierowy najnowszego filmu w reżyserii Pedro Almodovara pt. „Ból i blask” – już uznanego za najbardziej osobiste dzieło mistrza – w środę, 28 sierpnia 2019 roku, o godzinie 20.00. Seansowi towarzyszyć będą niespodzianki przygotowane przez Radio Wihajster.

Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz przez internet TUTAJ.

Już od godziny 19.30 na Widzów czekać będą nie tylko piękne hiszpańskie piosenki, ale również rozmowy hiszpańskie z wykładowcami szkoły językowej La Mancha.

Zebranych miłośników kina przywita Michał Jasiewicz z Radia Wihajster wraz z zaproszonym Gościem. Kim? To jeszcze niespodzianka.

Ból i blask

„Ból i blask” to arcydzieło (Gazeta Wyborcza), najlepszy i zarazem najbardziej osobisty film hiszpańskiego mistrza od lat (The Hollywood Reporter), najpiękniejsza celebracja miłości (The Playlist). Doskonałe recenzje, łzy wzruszenia i 10-minutowa owacja po seansie – to tylko kilka reakcji na najnowszy film jednego z najwybitniejszych reżyserów światowego kina, Pedro Almodóvara.

Twórca „Wszystko o mojej matce” i „Porozmawiaj z nią” opowiada o roli przypadku w naszym życiu, o sile pierwszych fascynacji oraz o tym, co po latach zostaje z relacji – zwłaszcza miłosnych – z ważnymi dla nas ludźmi. „Ból i blask” to również ponowne spotkanie hiszpańskiego reżysera ze swoją wieloletnią filmową muzą, Penélope Cruz, oraz – przede wszystkim – z Antonio Banderasem, którego za tę rolę uhonorowano nagrodą dla najlepszego aktora na 72. Festiwalu w Cannes.

Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka.

Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?

„Ból i blask” to najbardziej osobisty spośród wszystkich filmów Almodóvara, a jednocześnie, jak podkreśla światowa krytyka, najlepszy film w jego karierze. Pełne emocji dzieło na miarę „Osiem i pół” Felliniego, w którym hiszpański reżyser po raz kolejny zachwyca swoją niepowtarzalną wrażliwością wizualną i w kapitalny sposób łączy wielką czułość z poczuciem humoru.

Tytuł oryginalny: Dolor y gloria
Tytuł angielski/międzynarodowy: Pain & Glory
Reżyser: Pedro Almodóvar
Występują: Antonio Banderas, Penélope Cruz, Leonardo Sbaraglia, Asier Etxeandia, Cecilia Roth, Raúl Arévalo, Nora Navas
Kraj produkcji: Hiszpania
Rok produkcji: 2019
Data premiery: 30 sierpnia 2019
Język oryginalny: hiszpański
Gatunek: komediodramat
Czas trwania: 113 minut

Opis filmu: Gutek Film

Almodovar.jpg

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola