Wydarzenia
Biesiada literacka. Robert Janowski
Biesiada literacka. Robert Janowski

Wokół książki pt. „Przypadki”.

Robert Janowski – piosenkarz, kompozytor, poeta, prezenter telewizyjny i radiowy, twórca sukcesu programu telewizyjnego „Jaka to melodia” – będzie gościem kolejnej „Biesiady Literackiej” w Gdyńskim Centrum Filmowym – w piątek, 6 kwietnia 2018 roku, o godzinie 19.30. Na spotkania zapraszają Centrum Kultury w Gdyni i Agencja Artystyczna Nehrebeccy. Wstęp wolny.

Głównym tematem będzie książka pt. „Przypadki. Robert Janowski, jakiego nie znacie, w szczerej rozmowie z Marią Szabłowską”. Ta książka udowadnia, że wszystko w życiu jest możliwe.

Robert Janowski pierwszy raz tak otwarcie opowiada o swojej karierze i codziennym życiu, blaskach i cieniach show-biznesu i cenie, jaką przychodzi zapłacić za wielką popularność. Miał zostać kolejnym Zimmermannem i wygrać konkurs chopinowski, jednak porzucił fortepian dla piłki nożnej.

Marzył o szkole teatralnej, tymczasem poszedł na weterynarię, bo chciał leczyć zwierzęta muzyką. Jednak nie potrafił żyć z dala od sceny i sztuki. Występował w Oddziale Zamkniętym, a gdy spotkał Jonasza Koftę, trafił na deski teatru i zagrał w pierwszej polskiej rock-operze.

Uciekł z eliminacji do musicalu „Metro”, myśląc, że nie ma szans. A jednak został przyjęty i przez siedem lat grał w tym kultowym przedstawieniu główną rolę, a nawet podbijał z nim Broadway.

Dla widzów telewizyjnej Jedynki jest jednak przede wszystkim uwielbianym prowadzącym program „Jaka to melodia?”

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola