Wydarzenia
Biesiada literacka. Karol Modzelewski
Biesiada literacka. Karol Modzelewski

Wokół książki „Zajeździmy kobyłę historii”.

Karol Modzelwski – historyk mediewista, profesor nauk humanistycznych, działacz opozycji w okresie PRL – będzie gościem kolejnej „Biesiady Literackiej” w Gdyńskim Centrum Filmowym – w niedzielę, 29 kwietnia 2018 roku, o godzinie 12.00. Na spotkania zapraszają Centrum Kultury w Gdyni i Agencja Artystyczna Nehrebeccy. Wstęp wolny.

W programie rozmowa z autorem o jego znakomitej książce „Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca”, tłumaczonej na 5 języków obcych, uhonorowanej najbardziej prestiżowymi nagrodami literackimi w tym m.in Nike. 

Wspomnienia wybitnego historyka mediewisty, działacza politycznego, jednego z grona najbardziej znanych opozycjonistów z czasów Polski socjalistycznej. Książka ukazuje dzieje rodziny i losy jego samego na tle historii politycznej Polski od lat czterdziestych XX wieku po chwilę obecną.
Opowiedziana z troską o szczegóły historyczne ukazuje postawy opozycjonistów z lat sześćdziesiątych, z czasu „Solidarności” i okresu przemian ustrojowych w naszym kraju, zwraca uwagę na wielość koncepcji i różnorodność dróg dojścia do pełnej demokratyzacji życia politycznego w Polsce od prób naprawiania systemu socjalistycznego aż po zupełne odejście od jego założeń. Napisana czystym, precyzyjnym językiem historia jest dokumentem o kolosalnym znaczeniu dla zrozumienia dziejów Polski w drugiej połowie dwudziestego wieku.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola