Wydarzenia
„Biegacze”. Film dokumentalny przedpremierowo w Kinie Studyjnym GCF
„Biegacze”. Film dokumentalny przedpremierowo w Kinie Studyjnym GCF

Pierwszy polski film o bieganiu.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na przedpremierowy pokaz dokumentu w reżyserii Łukasza Borowskiego, filmu opowiadającego historię trójki bohaterów, uczestników ultramaratonu, Biegu 7 Szczytów w Kotlinie Kłodzkiej. Seans w środę, 11 października 2017 roku, o godzinie 19.00 w sali Goplana Kina Studyjnego GCF. 

Morderczy – 52 godziny, 240 kilometrów – wyścig jest ogromnym wyzwaniem dla organizmu, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Przez dwie doby biegacze nie śpią, doświadczają omdleń, halucynacji, krwawienia i urazów, nawet posiłki przyjmują, biegnąc.

Ci, którzy docierają na metę, odczuwają wielką euforię. Bardzo szybko zaczynają myśleć o kolejnym biegu ekstremalnym. Dokument „Biegacze” przybliży widzowi stan ekstremalnego wysiłku fizycznego i momenty kryzysów psychicznych, z którymi muszą się mierzyć biegacze. Przynajmniej w części pozwala to widzom na przeżycie niezwykle intensywnych emocji, które stają się udziałem ultramaratończyków.

Co sprawia, że ludzie poddają się tak wykańczającym, ekstremalnym doświadczeniom? Jakie motywacje nimi kierują? Co dają im tego rodzaju wyczyny sportowe? Między innymi na te pytania stara się odpowiedzieć film.

Bieganie stało się niepostrzeżenie naszym sportem narodowym. Wielu z nas biega lub ma w swoim otoczeniu osoby biegające. Jest to rodzaj aktywności fizycznej, ale często również terapii. Pozwala poradzić sobie z problemami dnia codziennego, rozładować stresy, napięcia, ale też nadać życiu sens, poczucie spełniania, określić cele i pragnienia.

Premiera filmu 20 października 2017 roku. W Kinie Studyjnym GCF można go zobaczyć już 11 października. Bilety w sprzedaży: KLIKNIJ

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola