Wydarzenia
Bajka w Cetrum. Filemon
Bajka w Cetrum. Filemon

Nowe pokolenia odkrywają klasyki polskiej animacji.

Przygody kota Filemona” oraz „Piesek w kratkę” – Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza dzieci na spotkanie z bohaterami klasycznych polskich animacji. Wybrane odcinki obu serii wypełnią program poranka filmowego z cyklu „Bajka w Centrum” w sobotę, 27 października 2018 roku, o godzinie 10.00. Po seanse zaplanowano warsztaty plastyczne i sporo dobrej zabawy.

Gościem poranka będzie malarka Urszula Sakowska, która wspólnie z dziećmi przeniesie postaci z obejrzanych bajek na papierową taśmę filmową. O dodatkowe atrakcje zadba Partner wydarzenia, producent zabawek Alexander Toys.

Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.


Przygody kota Filemona to telewizyjny serial animowany dla dzieci, emitowany w latach1977-1981. Wyprodukowany został w Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For. Jest kontynuacją serialu Dziwny świat kota Filemona. Opowiada on o losach małego, ciekawskiego kota Filemona oraz dorosłego, doświadczonego kota Bonifacego. Pojawia się również mały szczeniaczek, który towarzyszy Filemonowi w jego zabawach.

Piesek w kratkę to seria kombinowanych aktorsko-animowanych filmów produkcji Studia Miniatur Filmowych w reżyserii Zofii Ołdak. Głównym bohaterem jest mały, pluszowy piesek, który, jak tylko znajduje się poza zasięgiem wzroku swojej właścicielki, rusza na podbój dziecinnego pokoju.

Poranki filmowe dla dzieci Bajka w Centrum to cykliczny projekt Gdyńskiego Centrum Filmowego skierowany do najmłodszych odbiorców sztuki filmowej oraz ich bliskich z Trójmiasta i okolic. Oprócz walorów naukowych, spotkania te mają na celu zachęcanie rodziców do kreatywnego spędzania czasu wspólnie z dziećmi poza domem. Odbywające się kilka razy w miesiącu spotkania z animacjami, mają na celu zaznajomić młodych widzów z kulturą polskiej sztuki filmowej poprzez projekcję w kinie połączoną z zabawą. Spotkania z polskimi bajkami mają rozwinąć kreatywność dzieci oraz zaznajomić je z kulturą odbioru kina.

Projekt zrealizowano przy wsparciu Miasta Gdyni.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola