Wydarzenia
BAJKA W CENTRUM | Z TREFLIKAMI
BAJKA W CENTRUM | Z TREFLIKAMI

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów oraz rodziców i opiekunów, a także grupy przedszkolne – w czwartek i sobotę, 17 i 26 listopada 2022 roku na kolejną odsłonę BAJKI W W CENTRUM. W programie polskie filmy animowane oraz spotkanie z Panem Policjantem!

Znacie Trefliki? Te niezwykle sympatyczne ludki są bohaterami polskiego serialu animowanego „RODZINA TREFLIKÓW”. Treflik i Treflinka to wesołe przedszkolaki, które razem z nami zapraszają na listopadowy poranek filmowy (dostępne dwa terminy):

17 listopada, godz. 9:30 || 26 listopada, godz. 10:00

Dzieci dowiedzą się między innymi, jak chronić drzewa i co się może stać, kiedy nie posprzątamy po sobie po dobrej zabawie… Obiecujemy, na pewno nie będzie nudy!

Gościem „Bajki w Centrum” będzie TREFLIK oraz PAN POLICJANT, który opowie o bezpieczeństwie na drodze.

„Bajka w Centrum” to cykl filmowy zapoczątkowany w Gdyńskim Centrum Filmowym w 2016 roku. Program opiera się w całości na polskiej animacji, prezentując najbardziej wartościowe, polskie produkcje animowane dla dzieci realizowane współcześnie.

Każdemu seansowi towarzyszy dodatkowa, powiązana z tematyką prezentowanych bajek, atrakcja: wspólna zabawa, zajęcia rekreacyjne, warsztaty plastyczne lub inne. Wśród poruszanych tematów są na przykład: relacje międzyludzkie, emocje, ekologia, ochrona przyrody.

Nie brakuje również powrotów do bohaterów filmowych z czasów dzieciństwa rodziców czy nawet dziadków dzisiejszych dzieci, takich jak Reksio czy Bolek i Lolek. Wspólne wyjście do kina staje się zatem przyjemnym doświadczeniem międzypokoleniowym.

 

W zestawie bajek prezentowanych 17 i 26 listopada 2022 znajdują się wybrane odcinki kilku seriali animowanych:

🎥 MIŚ KUDŁATEK. JESIENNA PRZYGODA (9 minut)
Film przeznaczony dla najmłodszych widzów opowiada o przyjaźniach i przygodach sympatycznego misia. Kudłatek pomaga zajączkowi w tarapatach…

🎥 REKSIO DETEKTYW (10 minut)
Seria przygód małego, łaciatego pieska, mieszkańca wiejskiego podwórka. W tym odcinku Reksio pomaga kurom ująć złodzieja jajek.

🎥 BOLEK I LOLEK NA DRODZE (9 minut)
Bolek i Lolek przeżywają jak zwykle wesołe przygody. W tym odcinku przygoda Bolka i Lolka na drodze.

🎥 MOJE DRZEWO (7 min)
Duży Wujcio planuje wycinkę treflikowego lasu, by móc się na nim wzbogacić. To byłaby ogromna strata dla całego miasteczka. Jak go powstrzymać? Czy ktoś stanie mu na drodze?

🎥 ŚMIECI (7 min)
Dzieci po zabawie nie sprzątają nagromadzonych śmieci. Odwlekają wykonanie tego zadania, aż śmieci dowodzone przez plastikową torbę przejmują władzę nad parkiem. Niestety, zarówno czary Wujcia, jak i Cioci nie rozwiązują problemu…

🎥 PRAWDA (7 min)
Ktoś zniszczył plac zabaw, ale nikt nie przyznaje się do winy. Odbywa się dochodzenie w celu znalezienia sprawcy. Każdy opowiada swoją wersje z dnia, w którym miało miejsce zdarzenie. Czy uda się dojść do prawdy?

🎥 PRZYJAŹŃ (7 min)
Treflik buduje domek z klocków. Niestety Treflinka przez przypadek niszczy cały wysiłek, czym złości Treflika. Zaistniałą sytuację próbuje załagodzić Wujcio, jednak chłopiec odgrywa się na nim, mówiąc, że domek, w którym mieszka jest brzydki. Wujcio urażony tym stwierdzeniem postanawia wrócić na swoją planetę…

🎥 HOP LEKARSTWO (7 min)
Treflik jest chory i wszyscy starają się go rozpieszczać, by umilić mu ten trudny czas. Treflinka jest zazdrosna o brak uwagi, a Treflik chciałby być zdrowy, żeby nie leżeć w łóżku. Dzieci postanawiają zamienić się miejscami. Co z tego wyniknie?

Bilety w sprzedaży w kasie oraz na naszej stronie internetowej: https://gcf.org.pl/kino-studyjne/repertuar/

Do zobaczenia!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola